اداره كل ورزش و جوانان استان خراسان شمالي

17/10/91

358/71

دارد

سرور ارجمند جناب استاد غلامحسن ذوالقدري

دبير محترم فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران

با اهداء سلام و تحیات :

با آرزوي سلامتي و توفيق روز افزون، احتراما" خواهشمند است در صورت امكان دستور فرمائيد نسبت به ثبت اطلاعات مربيان تكواندو خواهر اين استان مساعدت نمايند

نام و نام خانودادگي

كد ملي

شماره حكم مربيگري

تاريخ صدور حكم مربيگري

كمربند

آرزو كمالي نژاد

0681917229

86/5300/219/010

25/12/86

دان3

ليلا رختياني

0681869951

86/5301/219/010

25/12/86

دان3

 

 

 

هادي كمالي

رئیس هيئت تكواندو استان خراسان شمالي

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اسفند 1391ساعت 13:46  توسط هادی کمالی  | 

/جهت مسابقات آسيايي ويتنام/
تركيب تيم ملي نوجوانان اعلام شد
رقابتهاي انتخابي تيم ملي تكواندو نوجوانان اعزامي به مسابقات آسيايي ويتنام(هوشيمينه) روز شنبه 26 فروردين ماه در مركز جهاني فدراسيون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛پيكارهاي انتخابي در اوزان دوم و سوم با حضور هادي ساعي(مدير فني تيمهاي ملي) و كادر مربيان برگزار و در نهايت تركيب اصلي تيم ملي نوجوانان اعلام شد:

وزن اول:

محمد حسيني نيا

وزن دوم:

ابوالفضل يعقوبي

وزن سوم:

رائد تيزكار

وزن چهارم:

عباس علي نژاد

وزن پنجم:

ميثم ابراهيمي

وزن ششم:

ميرمهدي لباس دوز

وزن هفتم:

فردين ياركه سلخوري

وزن هشتم:

مهدي رفيعي

وزن نهم:

پوريا عرفانيان

وزن دهم:

عارف فرشادمهر

گفتني است،مسابقات آسيايي تكواندو طي روزهاي 15 تا 22 ارديبهشت ماه به ميزباني هوشيمينه(ويتنام) برگزار مي شود.

شايان ذكر است،هدايت تيم ملي نوجوانان بر عهده فيض الله نفجم(سرمربي)،محمدرضا ياري(مربي) و علي تاجيك(بدنساز) است.


کد خبر :
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین 1391ساعت 8:4  توسط هادی کمالی  | 

مسابقات نوجوانان جهان - روز چهارم/
صادقی به مدال نقره رسید
پیکارهای روز چهارم مسابقات تکواندو نوجوانان جهان با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز برای کشورمان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛سید عباس صادقی(وزن اول) توانست حریفانی از امریکا،شیلی،آلمان و فیلیپین را مغلوب کرده و به فینال راه پیدا کند، اما در این مرحله مقابل حریف بلند قامت خود نتیجه را 4 بر 3 واگذار کرده و به مدال نقره دست پیدا کرد.
پیش از این فاطمه شعبان نیا(وزن اول) نیز بعد از شکست تکواندوکارانی از الجزایر،شیلی و قبرس، در دور ماقبل فینال برابر تکواندوکار کره جنوبی مغلوب شد و به مدال برنز رسید.
کد خبر :
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین 1391ساعت 9:15  توسط هادی کمالی  | 

/مسابقات نوجوانان جهان - مصر/
برنامه روز چهارم اعلام شد
نهمین دوره پیکارهای تکواندو نوجوانان جهان روز شنبه 19 فروردین ماه در چهار وزن دنبال می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛سید عباس صادقی تکواندوکار وزن اول کشورمان در اولین مرحله با گیلیگاس(امریکا) مبارزه می کند و در صورت پیروزی مقابل یوسف التابی (کویت) قرار می گیرد که در این وزن 40 تکواندوکار مدعی حضور دارند.
اما دانیال صالحی مهر نیز در وزن ششم ابتدا مقابل مارک تریپ از جمهوری چک مسابقه می دهد و در صورت پیروزی با حرمان مانگو(کانادا) رقابت می کند که در این وزن نیز 48 تکواندوکار حضور دارند.
فاطمه شعبان نیا(وزن اول) نیز در مرحله اول با قرعه استراحت روبرو شده و در ادامه باید با میابالانگه(استرالیا) مبارزه کند و در این وزن هم 35 تکواندوکار حضور دارند.
سیده فاطمه شاه صاحب نیز در وزن ششم ابتدا با قرعه استراحت روبرو شده و در مرحله دوم باید با ساراد(الجزایر) رقابت کند که در این وزن نیز 37 تکواندوکار حضور دارند.
کد خبر :
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم فروردین 1391ساعت 8:8  توسط هادی کمالی  | 

مسابقات نوجوانان جهان – روز سوم/
غلبه كرامتي و زهرابي بر حريفان
سومين روز مسابقات تكواندو نوجوانان جهان كه به ميزباني شهر شرم الشيخ (مصر)در حال برگزاري است با پيروزي نمايندگان كشورمان پيگيري مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛سيد مجتبي كرامتي تكواندوكار وزن چهارم كشورمان كه در دور اول توانسته بود گابريل فديس از امريكا را با نتيجه 12 بر 1 با اقتدار پشت سربگذارد در مرحله دوم نيز موفق شد حريف فلسطيني خود را با امتياز فني مغلوب كرده و به دور سوم راه پيدا كند.

اما در بخش دختران نيز آتوسا زهرابي در وزن چهارم در ابتدا با قرعه استراحت روبرو شد و در مرحله بعدي با تكواندوكاري از تايلند مبارزه كرد كه در پايان سه راند توانست اين حريف را نيز از پيش رو بردارد.

گفتني است،در وزن آتوسا زهرابي 37 تكواندوكار حضور دارند.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم فروردین 1391ساعت 8:8  توسط هادی کمالی  | 

مسابقات نوجوانان جهان - روز سوم/
عرفانیان طلایی شد
در روز سوم نهمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان جهان تیم ملی تکواندو موفق شد مدال طلای وزن نهم را به خود اختصاص دهد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛پوریا عرفانیان تکواندوکار وزن نهم توانست در اولین قدم کوکمان(ترکیه)را با شکست روبرو کند و در مرحله دوم نیز تکواندوکاری از کرواسی را از پیش رو برداشت و به مرحله یک هشتم نهایی رسید و در ادامه نیز نماینده کشور تایلند را با نتیجه 15 بر6 مغلوب کرده و به دور ما قبل فینال راه پیدا کرد و البته در این مرحله نیز تکواندوکار نوجوان کشورمان موفق شد حریف روسیه ای خود را 18 بر 10 مغلوب کرده و به فینال رقابتهای نوجوانان جهان راه پیدا کند.
پوریا عرفانیان در فینال با انجام بازی زیبا و قابل توجه توانست حریف باانگیزه و قدرتمند خود از آلمان را 8 بر5 شکست داده و مدال طلا را تصاحب کند.
گفتنی است،سید مجتبی کرامتی نیز در وزن چهارم بعد از شکست 12 بر 1 گابریل فدیس(امریکا) و تکواندوکاری از فلسطین در مرحله سوم نتیجه را به تکواندوکاری از بلژیک واگذار کرده و از دور رقابتها کنار رفت.
کد خبر : 818
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم فروردین 1391ساعت 7:57  توسط هادی کمالی  | 

مسابقات نوجوانان جهان – مصر/
برترين هاي روز دوم معرفي شدند
روز دوم از نهمين دوره مسابقات نوجوانان جهان به ميزباني شرم الشيخ (مصر) با اولين مدال تيم ملي كشورمان همراه بود.

 به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛ محمد كاظمي(وزن سوم) در دومين روز از پيكارهاي جهاني مصر ابتدا هرلين(سوئيس)را 3 بر1 مغلوب كرد و در ادامه مقابل محمد شل(مصر) 8بر5 به پيروزي رسيداما در مرحله سوم مقابل ايواشين نيكيتا(روسيه) با نتيجه 5 بر 4 به برتري دست پيدا كرد و در ادامه تكواندوكاري از گواتمالا يعني فرانسيسكو جويس را 19 بر 6 شكست داده و راهي فينال شد.

محمد كاظمي در فينال مقابل كيم دائه يانگ(كره جنوبي) با امتياز طلايي نتيجه را واگذار كرده و به مدال نقره دست پيدا كرد.

اما صادق موسوي در وزن هشتم ديگر نماينده تيم ملي تكواندو نوجوانان بود كه در دور اول آنتونيودوپورتو(مكزيك)را 7 بر 4 شكست داد و در مرحله دوم نيز توانست با مسابقه اي نزديك و نفس گير آلك دادوف(روسيه) را از پيش رو بردارد و با اينكه از مبارزه اول به شدت دچار آسيب ديدگي بود به مصاف اريك گيبسكي(كانادا) رفت و با وجود شايستگي پيروزي، نتيجه را 7 بر 5 واگذار كرده و از دور رقابتها كنار رفت.

نتيج نهايي مسابقات در روز دوم:

 وزن سوم:

1- کیم دائه یانگ(کره جنوبی)

2- محمد کاظمی(ایران)

3- فرانسیسکو جویس(گواتمالا) و جانتونگ(تایلند)

وزن هشتم:

1- وون جانگ هون(کره جنوبی)

 2-آپوس تولوس(یونان)

3-فیهر زسولت(رومانی) و اریک گیبسکی(کانادا)

رده بانوان:

وزن 46- کیلوگرم:

1- ایم مین جی (کره جنوبی)

 2- چیکاوی(تایلند)

3- جیل گیولینا(آمریکا) و کانوییچ(کرواسی)

وزن 63- کیلوگرم:

1- ینا اسنایدر(آلمان)

2- آلتونل دوردانه(ترکیه)

3- ملیسا اوویدو(مکزیک) و ترزا اسشیندلروا(چک)

گفتني است،تيم ملي تكواندو نوجوانان دختر در روز دوم هيچ نماينده اي نداشت.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم فروردین 1391ساعت 7:56  توسط هادی کمالی  | 

13 جلسه در هفته تمرين مي كنيم
مربي تيم ملي بزرگسالان گفت:تمرينات تيم ملي در سه فاز طراحي شده و مصمم هستيم تا المپيك طبق برنامه حركت كنيم.

علي محمد بسحاق،مربي تيم ملي تكواندو بزرگسالان،افزود:براي اينكه بتوانيم تا المپيك به حداكثر آمادگي دست پيدا كنيم برنامه هاي تيم ملي را در سه فاز دنبال خواهيم كرد كه فاز اول شامل فاز عمومي و به مدت 7 هفته خواهد بود و در ادامه فاز اختصاصي را خواهيم داشت كه 6 هفته به طول خواهد انجاميد و در نهايت فاز قبل از مسابقات را پيش رو داريم كه 5 هفته زمان آن طراحي شده است.

وي ادامه داد:همچنين چهار مرحله اردو را نيز در نظر داريم كه البته مرحله ابتدايي آن به اتمام رسيده است ولي در مرحله دوم اردوي خود را در كره جنوبي دنبال خواهيم كرد و در سومين مرحله تمرينات را در تهران انجام مي دهيم و در چهارمين مرحله اردوها را فرانسه برگزار مي كنيم.

بسحاق در مورد وضعيت كرمي و معتمد نيز اضافه كرد:اين دو ملي پوش در شرايط مطلوبي قرار دارند و آسيب ديدگي آنها كاملا رفع شده است و روند آماده سازي به صورت 13 جلسه در هفته دنبال مي شود و با اين فشردگي بدون شك نتايج تلاشهاي خود را خواهيم گرفت.


کد خبر : 783
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین 1391ساعت 7:38  توسط هادی کمالی  | 

/با برگزاري انتخابي در وزن سوم/
تركيب نهايي تيم ملي اميد معرفي مي شود
مسابقه انتخابي تيم ملي اميد جهت اعزام به بيستمين دوره رقابتهاي قهرماني آسيا (ويتنام) روز سه شنبه 15 فروردين ماه در خانه تكواندو برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛بيژن مقانلو كه هدايت تيم ملي اميد را در مسابقات آسيايي هوشيمينه عهده دار خواهد بود تا كنون در 5 وزن نفرات نهايي را شناسايي كرده كه شامل :

وزن چهارم:

عليرضا نصرآزاداني

وزن پنجم:

فرزاد ذوالقدري

وزن ششم:

مسعود حجي زواره

وزن هفتم:

حسين تاجيك

وزن هشتم:

سجاد مرداني

اما در وزن سوم كادر مربيان تيم ملي با برگزاري انتخابي ميان رضا نادريان و داود عبدالرضايي تركيب نهايي را اعلام خواهند كرد تا در اين تيم در بيستمين دوره مسابقات قهرماني آسيا كه از 17 تا 22 ارديبهشت ماه درهوشيمينه (ويتنام)برگزار مي شود، با اقتدار از اعتبار تكواندو ايران دفاع كند.


کد خبر : 788
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین 1391ساعت 7:37  توسط هادی کمالی  | 

ایران قهرمان تورنمنت هلند شد
سی و نهمین دوره تورنمنت بین المللی تکواندو هلند با حضور 75 کشور طی روزهای 27 و 28 اسفندماه بر روی 10 شیاپچانگ در ورزشگاه اسپرت سنتر و در شهر آیندهون برگزار و تیم ملی تکواندو کشورمان با 5 مدال طلا،2 نقره و 3 برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛در روز دوم  این رقابتها که در کلاس A جهان برگزار شد نتایج ذیل بدست آمد:
فرزاد ذوالقدری(وزن پنجم):
حریفانی از اسلونی،آلمان،کرواسی را از پیش رو برداشت ولی در مرحله بعدی مقابل تکواندوکاری از آذربایجان نتیجه را واگذار کرده و به مدال برنز رضایت داد.
حسین تاجیک(وزن هشتم):
تکواندوکارانی از کانادا،آلمان،فرانسه را مغلوب کرد ولی در فینالی تمام ایرانی مقابل سجاد مردانی قرار گرفت و بعد از رقابتی سخت و نزدیک در نهایت به مدال نقره دست پیدا کرد.
سجاد مردانی(وزن هشتم):
با اقتدار نمایندگان کوبا،کانادا،آرژانتین را شکست دادو در فینال نیز مقابل حسین تاجیک دیگر ملی پوش کشورمان قرار گرفت و با پیروزی به مدال طلا دست پیدا کرد.
علی شاکری(وزن اول):
در ابتدا مقابل حریف نروژی به پیروزی دست پیدا کرد و توانست در مراحل بعدی تکواندوکارانی از هلند،آذربایجان و هلند را از پیش رو برداشته و به مدال طلا دست پیدا کند.
حسین بیات(وزن اول):
در مرحله نخست مسابقات مقابل حریفی از کشور میزبان قرار گرفت و در حالی تکواندوکار هلندی از امتیاز میزبانی سود میبرد نتیجه را واگذار و از دور رقابتها خیلی زود کنار رفت.
رضا نادریان(وزن سوم):
برای رسیدن به فینال مقابل منتنگرو،آلمان،اسپانیا،آذربایجان و مصر به پیروزی رسید ولی در آخرین مرحله رقابت سخت و نفس گیری را مقابل تکواندوکاری از انگلیس انجام داد و در نهایت به عنوان دومی دست پیدا کرد.
داود عبدالرضایی(وزن سوم):
تکواندوکارانی از آلمان،پرتقال،برزیل و ایرلند را با شکست روبرو کرد ولی در مرحله بعدی مقابل نماینده انگلیس قرار گرفت و نتیجه را واگذار کرد و در جایگاه سومی قرار گرفت.

شایان ذکر است،پیش از این در روز اول  رقابتها نیز نتایج ذیل بدست آمده بود:
یاسین اکبرنتاج(وزن دوم):
تکواندوکارانی از بلژیک،بلاروس،انگلیس،مکزیک و استرالیا با مغلوب کرده و در سکوی نخست قرار گرفت.
علیرضا نصرآزادانی(وزن چهارم):
با شکست تکواندوکارانی از آنگولا،هلند،بلاروس،مکزیک و روسیه به مدال طلا دست پیدا کرد.
مسعود حجی زواره(وزن هفتم):
بعد از غلبه بر تکواندوکارانی از آلمان،روسیه،هلند،سوئد و آلمان در جایگاه نخست ایستاد.
فرزاد عبدالهی(وزن هفتم):
بعد از شکست حریفانی از هلند،استرالیا،بلاروس مقابل تکواندوکاری از آرژانتین قرار گرفت که با قضاوتی ناعادلانه نتیجه را واگذار کرده و به مدال برنز رسید. اما کوروش رجلی دیگر نماینده کشورمان در تیم ملی بزرگسالان پس از شکست تکواندکاران بلژیک و انگلیس مغلوب نماینده آرژانتین شد و به عنوانی دست پیدا نکرد.
همچنین،احمد محمدی(وزن هفتم) نیز در اولین مبارزه مقابل تکواندوکاری از کانادا شکست خورد و بهزادایلخانی(وزن ششم) نیز بعد از شکست تکواندوکاری از کشور میزبان مقابل انگلیس نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

تیم ملی تکواندو بانوان نیز با ترکیب دينا پوريونس(وزن اول)،فاطمه نعمتي ،ريحانه نزهتي(وزن دوم)،نيلوفر شمس(وزن سوم)،سمانه شش پري(وزن چهارم)،سوسن حاجي پور(وزن پنجم)،راحله آسماني(وزن ششم)،زهرا مظفري(وزن هفتم)،مهروز ساعي(وزن هشتم) موفق به کسب مدالی در تورنمنت هلند نشد.

 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم فروردین 1391ساعت 12:57  توسط هادی کمالی  | 

پومسه با كانگ موفق مي شود
زينال حسيني:
پومسه با كانگ موفق مي شود
رييس كميته مسابقات گفت:رقابتهاي انتخابي تيم ملي پومسه با كيفيت قابل قبولي برگزار شد و اطمينان دارم با حضور كانگ پومسه موفقيت هاي گذشته را دوباره تكرار مي كند.

سيد حسين زينال حسيني،رييس كميته مسابقات فدراسيون تكواندو،تاكيد كرد:در رقابتهاي انتخابي تيم ملي پومسه قهرمانان كشوري،دارندگان مدال در مسابقات رسمي  و نفرات برتر رنكينگ و حتي تكواندوكاران برتر پومسه استاندارد در كره جنوبي حضور داشتند و به خوبي مورد استقبال نيز قرار گرفت.

وي در پايان افزود:تعدادي از تكواندوكاران به دليل حضور در دوره داوري (امارات)موفق به حضور در انتخابي تيم ملي پومسه نشدند كه در نظر داريم بعد از بازگشت آنها در اردوها به وسيله كانگ مورد محك قرار بگيرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن 1390ساعت 13:57  توسط هادی کمالی  | 

زوار: اردوي بندرعباس فرصت ايده آلي است
سرمربي تيم ملي نوجوانان گفت:اردوي آماده سازي تيم ملي نوجوانان به خوبي در بندرعباس دنبال مي شود و سعي داريم كه بهترين استفاده را از اين فرصت ببريم.

محمدرضا زوار،سرمربي تيم ملي ملي تكواندو نوجوانان،تصريح كرد:طبق برنامه ريزي صورت گرفته صبحها در ساحل و بعد از ظهر ها نيز تمرينات فني را دنبال مي كنيم و البته تمرينات مشترك مناسبي نيز با تكواندوكاران بندرعباس نيز انجام داده ايم كه باعث شده تا حدود زيادي به نقاط ضعف و قوت ملي پوشان پي ببريم.

وي در پايان افزود:تربيت بدني استان و همچنين هيئت تكواندو همكاري بسيار خوبي را با تيم ملي نوجوانان داشته اند و سعي داريم اين 19 تكواندوكار حاضر در اردوها را به بهترين وضعيت فيزيكي برسانيم تا بتوانند در تورنمنت هامبورگ و جهاني مصر نتايج دلخواه را كسب كنند.

گفتني است،تيم ملي تكواندو نوجوانان 13 و 14 اسفند ماه در تورنمنت هامبورگ شركت مي كند و در ادامه به مسابقات جهاني مصر (14 تا 18 فروردين )اعزام مي شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن 1390ساعت 13:57  توسط هادی کمالی  | 

فلسفه مربيگري (3)- احترام به نفس
مربوط است به نوعي حس دروني ، حس دروني هر فرد در مورد صلاحيت و ارزش خويش به عنوان انسان در جهان ورزش ، تعدادي از مربيان ارزش گذاري خود را بر اساس پيروزي ها و شكستهاي بدست آمده پي مي ريزند .

احترام به نفس را بايد بر پايه خصوصيات عام انساني كه فرد از آن برخوردار است  پي ريخت . ‌احترام به نفس حقيقي نه مسابقه اي است و نه تطبيقي ، احترام به نفس حقيقي مبتني بر نگرش صالح ، شايسته و پر ارزش فرد از خود و وجود يك احساس مثبت نسبت به آن است .

اگر يك مربي تكواندو داراي اعتماد به نفس واقعي باشد مي تواند به شكل گيري اعتماد به نفس در شاگردان خويش و حتي اطرافيان خود كمك كند .

موفقيت شما به عنوان يك مربي ارتباط نزديكي با تصور شما از خودتان به عنوان يك فرد با صلاحيت دارد . اگر به عنوان يك مربي احساس ارزشمندي مي كنيد ، مي توانيد ارزشهاي ديگران را بشناسيد . هيچيك از قضاوتهايي را كه در طول زندگي به عمل مي آوريد به اندازه قضاوت در مورد خودتان از اهميت برخوردار نيست . چگونگي ارزيابي ما از من ها ي سه گانه خود بر روي ارتباط با ديگراني كه در پيرامون ما قرار دارند تأثيرگذار است .

 

خشايار نيكخو (رئيس هيئت تكواندو شمال شرق تهران ، كارشناسي ارشد روانشناسي )

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 8:11  توسط هادی کمالی  | 

کمردرد
تقسیم بندی علل درد کمر علل و علایم و پیش گیری و درمان

کمر درد (علل,علایم , پیش گیری و درمان)


تقسیم بندی علل درد کمر

(علل,علایم , پیش گیری و درمان)

• تحت فشار قرار گرفتن ریشه های عصب نخاعی که به اندام تحتانی می روند:   

 می تواند سبب بروز درد تیز و تیر کشنده و بی حسی و گزگز شدن در اندام تحتانی شود. تحت فشار قرار گرفتن ریشه های اعصاب نخاعی (مثل عصب سیاتیک ) علل مختلفی دارد که عبارتند از :
a. پارگی و فتق دیسک : معمولاً تغییرات تخریبی در دیسکها از دهه سوم شروع شده و این تغییرات سبب کاهش توان دیسک در انجام خاصیت ضربه گیری و مستعد شدن آن به تخریب و فتق میشود.
b. تنگی کانال نخاعی: تغییرات تخریبی در مهره ها و دیسک ها بدنبال افزایش سن و علل دیگر و نیز بیماریهای مفصلی همراه سبب تنگی کانال نخاعی شده و ایجاد علائم مربوط به تحت فشار قرار گرفتن نخاع که شامل درد در هنگام ایستادن طولانی مدت یا راه رفتن مسافتی کوتاه است می شود و همچنین امکان دارد خشکی صبحگاهی در ناحیه کمر وجود داشته باشد.
c. تنگی کانال عبوری ریشه های عصبی: همراه با کاهش ضخامت و حجم دیسکها با افزایش سن فضای مفصلی کاهش یافته و با کوچکترین ضربه التهاب ایجاد شده سبب تحت فشار قرار گرفتن اعصاب نخاعی هنگام خروج از فضای بین مهره ای می شوند.
• درد ناشی از کشیدگی ماهیچه ای یا رباط های کمر: درد ناشی از اختلال عضلانی بصورتی است که در نواحی خاص در لمس آن ناحیه حساسیت و درد ایجاد شود و نیز دامنه حرکات در آن ناحیه کاهش یافته باشد. این درد با تحت کشش قرار دادن آن ناحیه عضلانی تسکین می یابد.
• درد ناشی از عفونتهای ستون مهره : اغلب در شب تشدید و با نشستن و ایستادن طولانی مدت هم تشدید می گردد و اغلب همراه با تب و یک مشکل زمینه ای مثل اعتیاد تزریقی یا ضعف ایمنی یا است.
• درد ناشی از تومورهای ستون مهره : که اغلب با کاهش وزن همراهی دارند و عموماً در سنین بالا دیده می شوند.

نشانه های درد ناشی از آسیب کمر:

 

• دردی که امکان دارد به جلو, کناره ها یا عقب ساق تیز بکشد یا محدود به ناحیه تحتانی کمر باشد.

• دردی که با فعالیت بدتر شود.

• دردی که در شب یا در نتیجه نشستن طولانی مدت مثلاً رانندگی طولانی بدتر شود.

• دردی که همراه با گزگز شدن یا ضعف در بخشی از پا شود.

 نویسنده: دکتر دانیال شریفی رضوی

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 8:10  توسط هادی کمالی  | 

تكواندو هنر دفاع است نه تهاجم
تكواندوكاران در شروع فعاليت‌هاي رزمي خود كمربند سفيد می بندند
لباس تكواندو توبوك (TOBOK) نام دارد و شامل پيراهن سانگي (Sangi)، شلوار (Hai) و كمربند (TTI) است

 رنگ لباس مخصوص تكواندو سفيد و بيانگر صلح و دوستي است. سفيد پك(Pack) نشانه پاكي و صداقت است. تكواندو اساساً جهت دفاع ابداع شده است نه تهاجم، اگر به محتواي تكنيكي فرم‌ها توجه كنيد، درمي‌يابيد كه همگي با حركات دفاعي شروع مي‌شوند، آن هم از طرف چپ. قلب كه زماني مركز احساسات شناخته مي‌شد و اكنون ثابت شده است كه هر احساسي بر آن اثر مي‌گذارد، در سمت چپ قرار دارد.
با توجه به محتواي دفاعي تكواندو، لازم است شكل ظاهري هر تكواندوكاري به گونه‌اي باشد كه احساسات پاك و صداقت وي را بيان كند در اين ميان رنگ سفيد سمبل صلح و دوستي انتخاب شده است. فرم لباس‌هاي سنتي تكواندو با لباس كشاورزان مطابقت دارد و بيانگر اين مطلب است كه تكواندو توسط كشاورزان و جهت دفاع از خانواده، زمين و مرز و بوم تمرين مي‌شده و بعدها توسط آنها تحول يافته است.
با تشكيل فدراسيون جهاني تكواندو (WTF) و با توجه به رشد چشمگير آن در دهه 80 تصميم بر آن شد تا جهت شناسايي و تفكيك تكواندو از ساير هنرهاي رزمي كه داراي لباس مشابه هستند، لباس جديد با فرم يقه (لي) طراحي مي‌گردد يا اينكه فرم لباس تا حدي تغيير يافت و ليكن شكل كلي آن دست نخورده باقي ماند و مخصوصاً رنگ سفيد لباس كه سمبل صلح است.
كمربندهاي رنگارنگ
در سال‌هاي نه چندان دور، در ميهن خودمان چيزي به نام شال در پوشاك عمومي مردان وجود داشت كه نمونه‌هايي از آن اكنون نيز در بين مردمان استان‌هاي كردستان، كرمانشاه، ايلام، گيلان و برخي عشاير وجود دارد.در ساير نقاط جهان نيز شال به انواع مختلف وجود داشته است و برخي دهقانان بي بضاعت به جهت صرفه جويي در هزينه پوشاك از شال‌هاي كوچك و گاه از شال‌هاي باريك با يك يا دو دور استفاده مي‌كردند. اين نوع شال هم در هنرهاي رزمي ظاهر شد و به تدريج جهت تعيين ميزان پيشرفت هنرجويان از رنگ‌هاي مختلف كمربندهاي براساس طول موج آن‌ها تنظيم شوند، در آن صورت رنگ قرمز در ابتدا مي‌آمد و رنگ سفيد در وسط. اين گونه ترتيب رنگ‌ها با فرهنگ زندگي انسان هماهنگي ندارد و نمي‌تواند راهنما و بيان‌گر مسير حركت وي باشد.
__________________

سفيد، نشانه صداقت و صلح
سفيد رنگ پاكي، صداقت، صلح و دوستي است. رنگ سفيد درهمه اديان مورد احترام است و برخي نيز آنرا مقدس مي‌دانند. كمربند سفيد به معناي پاكي هنرجو از ماهيت تكواندو است. اگر چه هنرجويان مبتدي اطلاعات مختصري از تكواندو دارند، ولي درك عميقي از تكواندو ماهيت تكنيكها و اصول آن ندارد. ضمناً سفيد بيانگر اين است كه هنرجو هيچ درجه يا رتبه‌اي در زمينه‌ي تكواندو ندارد.
زرد، بيانگر اميد و كوشش
زرد رنگ آفتاب و نور است. رنگ اميد و كوشش. رنگ محرك كمربند زرد بيانگر اين است كه هنرجو با اشعه تكواندو روبرو شده و مي‌رود تا به عمق آن دست يابد. به معناي ديگر جوانه دانه‌ها در ابتدا زرد رنگ هستند و پس از رشد به رنگ سبز درمي‌آيند بنابراين مي‌توان گفت: هنرجو مانند جوانه‌اي است كه با تلاش پيگير سعي در رشد و شكوفايي دارد.
سبز، نشانه‌ي دفاع
جوانه‌اي كه سر از خاك بيرون مي‌آورد به تدريج رنگ سبز به خود مي‌گيرد. سبز رنگ دفاع است. دفاع از تكواندو دفاع از خود، دفاع از ديگران. همانگونه كه گفته شد تكواندو هنر دفاعي است. كليه تكنيكهاي آن در جهت دفاع ابدا شده‌اند. هنرجو در اين مرحله با تاكتيكهاي اساسي آشنايي كامل يافته و مي‌تواند به خوبي آن‌ها را اجرا كند. مي‌تواند تكنيك‌ها را درك كند و كوتاه كلام از ماهيت تكواندو آگاه شده است.
آبي، تداعي آرامش
آبي رنگ آرامش است. رنگ آب درياها و رنگ آسمان. نهال تكواندو اينك سر به آسمان كشيده و از گزند طوفانها در امان است. اينك آرامش يافته است. حالا تكواندوكار درختي شده كه مي‌تواند به راحتي چون چتري خود و ديگران را محافظت كند.
قرمز، رنگ تهاجم
قرمز دنگ حمله و هجوم است. رنگ جنگ و خون.رنگ شعله و آتش است سرخي افق بامدادان و غروب شامگاه. هنرجوي تكواندو از يك سو مي‌تواند بر ظلم و ستم، ناداني جهل و بي عدالتي قيام كند و از طرفي رو به روشنايي روز مي‌رود به سوي اوج تلاش و فعاليت و از جهتي به شب نزديك مي‌شود.
سياه، دنياي ناشناخته‌ها
سياه رنگ ناشناخته‌ها، رنگ بيم و هراس و رنگ يأس و ماتم است. هنرجوي تكواندو به ناشناخته‌ها رسيده است. از طرفي روحيه تهاجم كه در كمربند قرمز يافته با هم درگير مي‌شوند.
آرامشي كه در كمربند آبي يافته، او را صبور ساخته است. در مقابل ناشناخته‌ها با مهارتي كه در خلال سال‌هاي تمرين يافته به پا مي‌خيزد و به شناسايي درون خود مي‌پردازد. اكثر دارندگان كمربند سياه در ابتدا خود را علامه دهر ميدانند، ولي چندي بعد درمي‌يابند كه در ميان ناشناخته‌ها محصورند. در اين لحظات بحراني تكواندو، چراغ تابناكي است كه تكواندوكار را به سرنزل مقصود مي‌رساند. روحيه‌ي سرسختي و تسليم ناپذيري كه در خلال تمرينات كسب كردهتكواندوكار را وامي‌دارد تا در ميان ناشناخته گام بردارد و با تجربيات قبلي آنرا بسنجد. احترامي كه مردم نسبت به رنگ سياه دارند، هر تكواندوكار را به سوي كشف واقعيات زندگي سوق مي‌دهد.


کد خبر : 69
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 8:7  توسط هادی کمالی  | 

اثر گذاری ماساژ در بدن
فواید ماساژ
معمولا انواع ماساژ با يك مكانيسم مشابه بر روي بدن اثر مي‌گذارند

اثرگذاري ماساژ

زماني كه ماهيچه بيش از حد فعاليت دارد تجمع مواد زايد از جمله اسيدلاكتيك مي‌تواند باعث درد، گرفتگي. حتي اسپاسم عضلاني شود. ماساژ بطور عام و ماساژ سوئدي به طور خاص، گردش خون و جريان لنفاوي را بهبود بخشيده، مواد غذايي و اكسيژن تازه را به بافت‌هاي مزبور مي‌رساند و به خروج مواد سمي و بهبودي كمك مي‌كند.همچنين عضلات در حال كشش مي‌توانند به رگهاي خوني و اعصاب فشار آوردند و با محدود كردن جريان خون باعث ايجاد درد شوند. با ماساژ منطقه مورد اثر، به تدريج فشار عضله بر اعصاب درگير كاهش يافته و درد كاهش مي‌يابد. همين مكانيسم در بهبود عضلات آسيب ديده با ماساژ باعث سودمندي آن است.علاوه بر اين، ماساژ باعث افزايش اندروفين‌ها (نابود كننده‌هاي درد) و افزايش ترشح هورمون سروتونين (تعديل كننده خلق و خوي) مي‌شود. همچنين ثابت شده كه هورمون استرس (كورتيزول) را آزاد مي‌نمايد. به همين دليل ماساژ اغلب به عنوان يك درمان تكميلي براي افرادي كه سيستم ايمني آنها بر اثر استرس تضعيف شده توصيه ميشود.

فوايد ماساژ:

1- اثر موضعي:شامل اثر بر روي جريان خون، پوست و بافت پيوندي و عضله و تغيير تنوس عضلاني است.

2- اثر عمومي:شامل اثر بر روي اعصاب نباتي، علامت تأثير آن روي اعصاب – آرامشي كه بعد از ماساژ مشاهده مي‌شود و تغيير ضربان نبضي كه كم يا زياد مي‌شود.

موارد استفاده از ماساژ:

در تمام مواردي كه تقليل درد و تورم و مبليزه كردن (روان كردن) مفصل يا نرم كردن عضله مورد نظر باشد. در شكستگي‌ها و دررفتگي‌ها و ضرب ديدگي‌ها پس از طي دوره بيماري، از ماساژ استفاده مي‌شود. همچنين براي آماده كردن بدن جهت كارهاي بدني شديد وازدياد جريان خون از اين روش سود مي‌برند.

 

موارد احتياط در ماساژ درماني:

·         در صورتي كه مبتلا به تب بالا، التهاب، عفونت، يرقان يا بيماري عفوني پوستي هستيد از ماساژ اجتناب كنيد.

·         روي زخم‌هاي باز يا سوختگي يا موضع حراحت قبلي ماساژ انجام ندهيد. در كوفتگي يا رگ به رگ شدن، ماساژ را بمدت 24 ساعت به تأخير بيندازيد.

·         در صورت ابتلا به يك بيماري مزمن، مانند سرطان يا بيماري قلبي، قبل از انجام ماساژ با پزشك خود مشورت كنيد.

انواع ماساژ:

ماساژ با دست، ماساژ با فشار آب (جكوزي) و ماساژ با دستگاه‌هاي مكانيكي (ويبراتور) از جمله انواع ماساژ هستند.

امروزه در اكثر تيم‌هاي ورزشي (چه تيم‌هاي داخلي و چه تيم‌هاي ملي) در هنگام تمرين‌ها يك ماساژور حرفه اي حضور دارد و تمام بازيكنان در پايان تمرين ويا مسابقه چند دقيقه اي را ماساژ مي‌بينند.اين كار در جهت رفع خستگي، افزايش كارايي ورزشي، درمان آسيب‌هاي قديمي يا جديد است.

يك نكته بسيار مهم اين است كه بدن خود را براي ماساژ در اختيار هر كسي قرار ندهيد، متاسفانه برخي از افراد سودجو خود را به عنوان ماساژور‌هاي حرفه اي معرفي مي‌كنند اما دريغ از يك حركت درست و صحيح !!!

يك ماساژ بد (آن هم براي رفع آسيب‌هاي ورزشي و درمان اسپاسم‌هاي عضلاني) نه تنها سبب بهبود آنان نمي‌شود بلكه باعث وخامت آسيب و تشديد دردهاي عضلاني مي‌شود. بنابراين بدن خود را براي ماساژ به دست حرفه‌اي‌ها بسپاريد.


کد خبر : 84
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 8:7  توسط هادی کمالی  | 

روانشناسی ورزشی
ضرورت روانشناسی ورزشی
آيا مي دانيد علت اينكه تكواندو كاري در رده تيم ملي اعزامي به المپيك وقتي روي تشك مسابقه مي رود فراموش مي كند كلاه مخصوص خود را بر سر گذارد چيست ؟

(ضرورت روانشناسي ورزشي)
آيا مي دانيد علت اينكه وزنه برداري در رده تيم ملي اعزامي به المپيك وقتي روي صحنه مي رود فراموش مي كند به دستان خود گچ مخصوص بزند چيست ؟
آيا مي دانيد علت اينكه تكواندو كاري در رده تيم ملي اعزامي به المپيك وقتي روي تشك مسابقه مي رود فراموش مي كند كلاه مخصوص خود را بر سر گذارد چيست ؟
آيا مي دانيد علت اينكه دوچرخه سواري در رده تيم ملي اعزامي به مسابقات آسيايي وقتي در ابتدا خط استارت قرار مي گيرد چنان پاهايش مي لرزد كه نمي تواند روي پنجه ركاب دوچرخه نيرو وارد كند و از مسابقه باز مي ماند چيست ؟
مسلماً پاسخ شما شامل توضيح مسائل فني اين رشته هاي ورزشي نيست و بر روي كلمه اضطراب متفق القول هستيد .
اضطراب يكي از مهمترين مسئله هايي است كه انسان با آن دست به گريبان است. بخصوص زماني كه پاي رقابت در ميان باشد. در اكثر كتابها و مقالات بيشتر به مسائل تخصصي رشته هاي ورزشي توجه شده است .
اما آيا مي دانيد طبق تحقيقات به عمل آمده بسياري از عدم موفقيت هاي ورزشي ريشه در علل رواني دارد .
از آن رو تصميم گرفتيم تا با طرح سلسله مقالات روانشناسي و آموزشي اضطراب، نقش كوچكي در موفقيت هاي آتي ورزشكاران شطرنج باز ايران عزيزمان داشته باشيم .
 

روانشناسي ورزشي
روانشناسي علم مطالعه رفتار انسان و روانشناسي ورزشي مطالعه رفتار ورزشي و كاربرد يافته هاي روانشناسي براي بهبود عملكرد و ارتقاء تندرستي است. از حوزه هاي مهم مورد مطالعه روانشناسي ورزشي كه به ويژه در آمادگي قهرمانان كاربرد دارد، آمادگي رواني براي عملكرد است كه ورزشكار را براي مسابقه آماده مي سازد .


مركز روانشناسي ورزشي
مركز روانشناسي ورزشي آكادمي ملي المپيك و پاراالمپيك، فرصتي را براي ورزشكاران تيم هاي ملي فراهم مي سازد تا در كنار تقويت عوامل جسماني و فني به تقويت آمادگي رواني در رشته ورزشي خود بپردازند و توانايي هاي خود را در همه ابعاد تكامل بخشند .
اين مركز برنامه هايي را براي كمك به ارتقاء عملكرد ورزشكاران تيم هاي ملي طراحي نموده است كه در سال جاري به اجرا خواهد گذاشت. اين برنامه ها شامل برگزاري دوره هاي آشنايي با روانشناسي ورزشي براي مديران، مربيان و ورزشكاران تيم هاي مختلف، برگزاري جلسات مشاوره فردي و گروهي با ورزشكاران تيم هاي ملي و ارائه تمرينات و توصيه هاي روانشناختي براي بهبود آمادگي رواني و ارتقاء عملكرد ورزشي است .

آمادگي رواني چيست؟
همه ما با مراجعه به حافظه خود مي توانيم. لحظاتي را در مسابقات ورزشي به خاطر آوريم كه تيم يا ورزشكاري با وجود آمادگي كامل جسماني و فني، به دليل شرايط نامناسب رواني از ارائه بهترين عملكرد خود ناتوان مانده است .
ضعف آمادگي رواني در ورزشكاري كه آمادگي جسماني مطلوب دارد، به مثابه اتومبيل آماده و پر سرعتي است كه راننده اي ناشي و نا آماده در آن نشسته باشد .
هر قدر هم كه جسم آماده و ورزيده باشد، اگر ذهني كه آن را هدايت مي كند فاقد ورزيدگي و آمادگي باشد جسم به درستي هدايت نخواهد شد .
احتمالاً در 30 سال پيش، واژه آمادگي جسماني براي مربيان و ورزشكاران قدري نامفهوم بوده است، اما امروزه در پاسخ به مفهوم آمادگي جسماني، بي درنگ عوامل متشكله آمادگي جسماني مانند : قدرت، استقامت و ... به ذهن خطور مي كند. همانطور كه آمادگي جسماني مستلزم صرف زمان كافي براي تمرين و تقويت عوامل آن است، آمادگي رواني نيز از عواملي همچون مهارت در توجه، مهارت در كنترل اضطراب و استرس، حفظ انگيزش، حفظ و افزايش اعتماد به نفس و ... تشكيل مي شود. رسيدن به آمادگي رواني نيز به مرور و با صرف زمان و امكان پذير مي شود و مستلزم اينست كه مديران و مربيان آگاه چنين فرصتي را براي ورزشكاران فراهم آورند .

ضرورت آمادگي رواني
بسكتباليستي كه در تمرين همه پرتاب هاي پنالتي را تبديل به گل مي كند، چه مي شود كه در مسابقه از به ثمر رساندن يك پنالتي ناتوان مي ماند؟ آيا وضعيت او با تمرين جسماني و مهارتي بيشتر، بهتر خواهد شد؟ بعيد به نظر مي رسد، زيرا او مهارت لازم را دارد و اين را در تمرين نشان مي دهد، ممكن است مشكل او ناتواني در حفظ توجه و كنترل اضطراب ناشي از هيجان مسابقه باشد. اين مسئله با هدايت وي به سمت تمرينات توجه و تمركز و يا مهارت كنترل اضطراب قابل حل است و گرنه انجام تمرينات جسماني بيشتر، مشكل او را حل نخواهد كرد .
امروزه، قهرمانان سطوح عالي و المپيك بخشي از زمان تمرينات خود را صرف تمرينات آمادگي رواني مي كنند. در بسياري از رشته هاي ورزشي، تا 10 نفر اول مسابقات جهاني، به لحاظ فني و جسماني در يك سطح اند و آنچه نفرات برتر را متمايز مي سازد، آمادگي رواني آنهاست (تفاوتي كه ايجاد تفاوت مي كند) . در دنياي امروز رقابت ديگر فقط بر سر تكنيك برتر نيست، ورزشكاري پيروز است كه از آمادگي رواني بالاتري برخوردار باشد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 8:6  توسط هادی کمالی  | 


 حاجي پور آخرين نماينده تكواندو در سرحدچي

مسابقات تكواندو كسب سهميه المپيك در باكو و ميزباني ورزشگاه المپيك سرحدچي امروز يكشنبه 12 تير ماه به پايان مي رسد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو ؛ در روز اول مسابقات تكواندو راحله آسماني از دور مسابقات كنار رفت ولي در روز دوم "محمد باقري معتمد" توانست ضمن كسب سهميه المپيك جايگاه نايب قهرماني را نيز به خود اختصاص دهد اما در روز سوم "يوسف كرمي"  ، كاپيتان تيم ملي تكواندو روي شياپچانگ رفت كه توانست با غلبه بر "استيون لوپز " به فينال راه پيدا كرده و دومين سهميه المپيك را نيز براي اولين بارتصاحب كرد.

شايان ذكراست ، در روز پايان مسابقات كسب سهميه المپيك"سوسن حاجي پور " وارد ميدان خواهد شد . اين تكواندوكار در مرحله اول با قرعه استراحت روبرو شده است و در مرحله دوم بايد با برنده ديدار شيلي – ساحل عاج رقابت كند .

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:58  توسط هادی کمالی  | 


استيون لوپز :
 مقابل كرمي برنامه هايم عملي نشد

براي اينكه بتوانم در اين مسابقات سهميه المپيك لندن را تصاحب كنم تمرينات سخت و دشواري را پشت سر گذاشته بودم ولي متأسفانه به اهداف خود دست پيدا نكردم .

"استيون لوپز " ، تكواندوكار تيم ملي آمريكا ، ضمن بيان مطلب فوق،ادامه داد: براي شكست يوسف كرمي برنامه ريزي خوبي انجام داده و روي نقاط ضعف و قوت  حريف نيز به خوبي كار كرده بودم وبا اين شرايط انتظار داشتم كه پيروز شياپچانگ را ترك كنم ولي متأسفانه اينگونه نشد ولي در كل اين موفقيت يوسف كرمي را تبريك مي گويم و او حتماً در المپيك نيز موفق خواهد بود .

"لوپز " اضافه كرد : هر چند مسابقات براي من تمام شده ولي اعتقاد دارم برنامه ريزي اين مسابقات صحيح نبوده است چون خيلي سريع و در مرحله دوم با يكديگر برخورد كرديم و بايد به گونه اي انجام مي شدكه در مراحل بالاتر در مقابل يوسف كرمي قرار مي گرفتم.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:56  توسط هادی کمالی  | 

 نامه اعتراض پولادگر به WTF

باتوجه به اينكه مسابقات تكواندو كسب سهميه المپيك با هوگوهاي معمولي برگزار مي شود ،اشتباهات بسياري در قضاوتها وجود داشته است .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو ؛ در طول مسابقات كشورها به دفعات شاهد اشتباهات داوري بودند و با توجه به اهميت اين پيكارهانسبت به قضاوتها اعتراض گسترده اي را انجام دادند و در همين راستا سيد محمد پولادگر ،رئيس فدراسيون تكواندو نيز طي نامه اي به مسئولين فدراسيون جهاني اعتراض فدراسيون نسبت به برگزاري با هوگوهاي معمولي را اعلام كرد و اظهار اميدواري نمود كه ديگر شاهد چنين اتفاقاتي در ميادين جهاني و بين المللي نباشد .

گفتني است ، به دنبال اين نامه اعتراض آميز پولادگر به فدراسيون جهاني فدراسيونهاي ساير كشورها نيز از جمله فدراسيون تكواندو اسپانيا به صورت مكتوب اعتراض خود را به نحوه قضاوتها اعلام كرند

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:56  توسط هادی کمالی  | 


 معتمد به مدال نقره رضايت داد

محمد باقري معتمد ، تكواندوكار وزن دوم المپيكي كشورمان در پيكارهاي كسب سهميه المپيك كه به ميزباني باكو برگزارمي شود به عنوان نايب قهرماني رضايت داد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو ؛ محمد باقري معتمد در وزن دوم اين پيكارها ابتدابا قرعه  استراحت مواجه شد و در دور دوم اين رقابتها حريفي از اتريش را شكست داد اما در دور سوم نيز مقابل تكواندوكاري از آذربايجان به پيروزي رسيد و در دور چهارم حريف افغانستاني را از پيش رو برداشت و در دور پنجم تكواندوكار مكزيكي را با اقتدارمغلوب كرد .

گفتني است ، در فينال مسابقات در حالي كه سهميه المپيك لندن توسط محمد باقري معتمدهم كسب شده بود "سروت تازه گل " مقابل معتمد قرار گرفت كه راند اول حريف تركيه اي 3 بر صفر پيش افتاد و در راند دوم نيز 4 بر صفر به سود حريف تركيه اي تمام شد و در نهايت در راند سوم مسابقه فينال 4 بر 1به اتمام رسيد و محمد باقري معتمد با اين مدال نقره جواز حضور در المپيك را هم كسب كرد

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:49  توسط هادی کمالی  | 

به دليل آسيب ديدگي زانو و پهلو
 كرمي به مدال نقره و سهميه المپيك رضايت داد

روز سوم مسابقات تكواندو كسب سهميه المپيك در باكو به ميزباني ورزشگاه سرحدچي به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو ؛ يوسف كرمي ، كاپيتان تيم ملي تكواندو ، بعد از شكست نماينده تونگا مقابل حريف قدرتمند آمريكايي خود "استيون لوپز " قرار گرفت و توانست با اقتدار از سد اين تكواندوكار نيز بگذرد اما در ادامه به مصاف تكواندوكار آلمان به نام "آلبرت فيلست رين " رفت و توانست اين بار هم پيروز ميدان را ترك كند و در ادامه مقابل حريف كانادايي قرارگرفت كه اين حريف را 3 بر صفر مغلوب كرد و در مرحله بعدي " نيكلاس گارسيا " از اسپانيا را شكست داد.

شايان ذكراست ، با توجه به اينكه يوسف كرمي در جريان مسابقات به شدت از ناحيه زانو و پهلو دچار آسيب ديدگي شده بود به صلاحديد كادر مربيان ديگر فينال مقابل حريف آذربايجاني خود قرار نگرفت چون هدف اصلي مربيان تيم ملي كسب سهميه المپيك بود و مربيان ترجيح دادند كه اين تكواندوكار را براي المپيك لندن حفظ كند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:47  توسط هادی کمالی  | 

انتخاب یک ایرانی به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو اتریش

ورزش > دیگر ورزشها  - رضا زاده‌محمد به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو اتریش انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، رضا  زاده‌محمد که دارای دکترای اقتصاد است و پیش از این به عنوان رئیس کمیته فنی فدراسیون اتریش و عضو کمیته فنی اتحادیه تکواندو اروپا بوده است، به سمت ریاست فدراسیون اتریش برگزیده شد.

 زاده محمد یکی از اساتید بنام اتریش وبیش از 25 سال است که مقیم این کشور بوده است.او تکواندوکاران بسیاری را نیز به جامعه ورزش معرفی کرده است

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 12:46  توسط هادی کمالی  | 

افلاكي :
 قهرماني در كره حق تيم ايران است

مربي تيم ملي تكواندو گفت : قهرماني در بيستمين دوره مسابقات جهاني كره حق تيم ملي ايران است كه پس از 38 سال به آن دست يابد .

 

مجيد افلاكي مربي تيم ملي تكواندو در گفتگو با روابط عمومي فدراسيون ضمن بيان مطلب فوق افزود : با تمرينات سخت و فشرده اي كه در اين مدت داشته ايم و نيز انگيزه و تلاش ملي پوشان قهرماني دور از انتظار نيست .

 

وي ادامه داد :  نفوذ كره در دوره هاي گذشته اين بازيها مشهود بوده است اما ما اميدواريم كه با توجه به سيستم جديد بازبيني فيلم مسابقات شرايط بهتر از قبل باشد .

 

افلاكي گفت : اكثر بازيكنان شركت كننده در اين رقابتها حريفان شناخته شده اي هستند و بازي آنها را آناليز كرده ايم .

 

وي اضافه كرد : تكواندو ورزش المپيكي است و نمي توان روي كشور خاصي تاكيد كرد چرا كه هر تيمي تك چهره هايي دارد كه مي تواند حرفي براي گفتن داشته باشد .

 

افلاكي در خصوص تعطيلي اردوي تيم ملي در اين زمان گفت : ملي پوشان براي استراحتي 2 روزه اردو را ترك كرده اند اما در روز پنجشنبه مجدداً تمرينات به صورت فني و بدنسازي از سر گرفته مي شود و تكواندوكاران تا زمان اعزام در اردو خواهند ماند و تا آمادگي لازم براي حضور در مسابقات را حفظ نمايند .     

 

گفتني است تيم ملي كشورمان 5 ارديبشهت ماه جهت شركت در بيستمين دوره سمابقات قهرماني جهان در كره راهي شهر گيونگجو مي شود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم فروردین 1390ساعت 7:18  توسط هادی کمالی  | 

همگام با بيستمين دوره مسابقات قهرماني جهان – كره ؛ (3)
 تكرار افتخار آفريني گوانگژو اين بار در گيونگجو

درحالي كه 2 هفته تا آغاز برگزاري بيستمين دوره رقابتهاي قهرماني جهان دركره باقي مانده بانوان ملي پوش با انجام تمرينات سخت و فشرده در انديشه كسب مقام و تكرار افتخار آفريني اين بار در ميدان بزرگ گيونگجو هستند .

 

راحله آسماني ، پريسا فرشيدي ، سمانه شش پري و سوسن حاجي پور كه موفق شدند در گوانگژو با كسب مدالهاي نقره و برنز عملكرد موفقي از بانوان را به نمايش گذاشتند اين بار در محكي جدي بايد رودرروي بزرگان تكواندو جهان قرار بگيرند .

 

در وزن اول هم دينا پوريونس كه فرصت نخستين تجربه حضور در يك ميدان رسمي را در رده بزرگسالان پيدا مي كند همراه با ساير ملي پوشان به مصاف رقبا مي رود .

در همين رابطه به بررسي مدالهاي كسب شده بانوان ملي پوش مي پردازيم .

 

راحله آسماني :

 

تكواندو را از باشگاه كيان پور كرج و از سال 79 آغاز نموده است .

وي در دومين ميدان رسمي در گيونگجو به مبارزه با حريفان مي پردازد . نقره بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010

طلا تورنمنت بين المللي منچستر انگليس در سال 2010

طلا مسابقات بين المللي جام فجر اسفند ماه 89

 

 

پريسا فرشيدي :

 

پريسا فرشيدي تكواندو را از سال 81 زير نظر ندا زارع در باشگاه شمالغرب تهران آغاز نموده است .

مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا در قزاقستان در سال 2010 ، مدال نقره بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010 و مدال طلاي مسابقات بين المللي جام فجر در اسفند ماه 89 از مهمترين افتخارات بانوي وزن ششم تيم ملي است .

 

سمانه شش پري :

 

شش پري تكواندو را از سال 79 و دركرج از باشگاه هفت آغاز نموده و

افتخارت ذيل را كسب نموده است :

نقره مسابقات قهرماني آسيا – قزاقستان در سال 2010

برنز بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010

طلا تورنمنت بين المللي منچستر در سال 2010

برنز تورنمنت بين المللي منچستر انگليس در سال 2011

برنز  تورنمنت بين المللي اردن در سال 2005

برنز تورنمنت بين المللي بلژيك در سال 2009

طلا تورنمنت بين المللي تاجيكستان در سال 2009

برنز جام فجر در سال 86 - بندر عباس

طلا جام فجر در سال 1388 - تهران

برنز تورنمنت بين المللي بلژيك در سال 2009

نقره مسابقات قهرمان كشوري در سال 86

طلا المپياد ايرانيان در سال 87

طلا مسابقات بين المللي جام فجر اسفند ماه 89 – اروميه

 

 

سوسن حاجي پور :

 

سوسن حاجي پور تكواندو را از سال1369 از سالن هلال احمر بابلسر مازندران آغاز نموده  و متولد رودبار است . 

مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا قزاقستان را در سال 2010

برنز مسابقات بين المملي جام فجر در اسفند ماه سال 89

مهمترين مدال كسب شده اين بانوي ملي پوش است .

 

دينا پوريونس :

 

تكواندو را از سال 1373 زير نظر زيبا دودانگه آغاز در باشگاه افتخار لنگرود آغاز نموده است .

طلاي نوجوانان غرب آسيا در اردن سال 2009

طلاي تورنمنت بين المللي كره در سال 2009

نقره تورنمنت بين المللي كره در سال 2009

طلاي نوجوانان تورنمنت بين المللي كره در سال 2006

طلا تورنمنت بين المللي آذربايجان در سال 2010

برنز جام فجر در فروردين ماه 89

نقره جام فجر در اسفند ماه 89

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم فروردین 1390ساعت 7:15  توسط هادی کمالی  | 

اردوي تيم ملي تكواندو تعطيل شد

اردوي تيم ملي تكواندو از امروز تعطيل شد و ملي پوشان پس از استراحت 2 روزه ، پنجشنبه وارد اردو مي شوند .

 

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو: اردوي آماده سازي تيم ملي تكواندو كه از سوم فروردين ماه در مركز جهاني تكواندو آغاز شده است به مدت 2 روز تعطيل شد و از روز پنجشنبه مجدداً از سر گرفته مي شود و ملي پوشان تا زمان اعزام (5 ارديبهشت ماه) در اردو خواهند بود .

 

روز گذشته تكواندوكاران 2 نوبت تمرين فني و بدنسازي را انجام دادند .

 

تيم ملي تكواندو خود را براي حضور در بيستمين دوره رقابتهاي قهرماني جهان كه در روزهاي 11 تا 16 ارديبشهت ماه در گيونگجو كره جنوبي برگزار مي شود آماده مي كنند .

 

براي تيم ايران در وزن اول ميثم باقري ، در وزن دوم ياسين اكبر نتاج ، در وزن سوم رضا نادريان ، در وزن چهارم محمد باقري معتمد ، در وزن پنجم عليرضا نصر آزاداني ، در وزن ششم فرزاد عبدالهي ، در وزن هفتم يوسف كرمي و در وزن هشتم كوروش رجلي به روي شياپ چانگ مي روند .

 

گفتني است اردوي تيم بانوان نيز كه در بابلسر برپا شده بود از روز پنجشنبه در تهران پيگيري مي شود .

 

براي تيم بانوان هم در وزن اول دينا پور يونس ، در وزن سوم سمانه شش پري ، در وزن چهارم سوسن حاجي پور ، در وزن پنجم راحله آسماني و در وزن ششم پريسا فرشيدي به ميدان مي روند . 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم فروردین 1390ساعت 7:14  توسط هادی کمالی  | 

شنبه 27 فروردين 1390 , 11:16 , 92 بازديد چاپ خبر

همگام با بيستمين دوره مسابقات قهرماني جهان – كره ؛ (3)
 تكرار افتخار آفريني گوانگژو اين بار در گيونگجو

درحالي كه 2 هفته تا آغاز برگزاري بيستمين دوره رقابتهاي قهرماني جهان دركره باقي مانده بانوان ملي پوش با انجام تمرينات سخت و فشرده در انديشه كسب مقام و تكرار افتخار آفريني اين بار در ميدان بزرگ گيونگجو هستند .

 

راحله آسماني ، پريسا فرشيدي ، سمانه شش پري و سوسن حاجي پور كه موفق شدند در گوانگژو با كسب مدالهاي نقره و برنز عملكرد موفقي از بانوان را به نمايش گذاشتند اين بار در محكي جدي بايد رودرروي بزرگان تكواندو جهان قرار بگيرند .

 

در وزن اول هم دينا پوريونس كه فرصت نخستين تجربه حضور در يك ميدان رسمي را در رده بزرگسالان پيدا مي كند همراه با ساير ملي پوشان به مصاف رقبا مي رود .

در همين رابطه به بررسي مدالهاي كسب شده بانوان ملي پوش مي پردازيم .

 

راحله آسماني :

 

تكواندو را از باشگاه كيان پور كرج و از سال 79 آغاز نموده است .

وي در دومين ميدان رسمي در گيونگجو به مبارزه با حريفان مي پردازد . نقره بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010

طلا تورنمنت بين المللي منچستر انگليس در سال 2010

طلا مسابقات بين المللي جام فجر اسفند ماه 89

 

 

پريسا فرشيدي :

 

پريسا فرشيدي تكواندو را از سال 81 زير نظر ندا زارع در باشگاه شمالغرب تهران آغاز نموده است .

مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا در قزاقستان در سال 2010 ، مدال نقره بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010 و مدال طلاي مسابقات بين المللي جام فجر در اسفند ماه 89 از مهمترين افتخارات بانوي وزن ششم تيم ملي است .

 

سمانه شش پري :

 

شش پري تكواندو را از سال 79 و دركرج از باشگاه هفت آغاز نموده و

افتخارت ذيل را كسب نموده است :

نقره مسابقات قهرماني آسيا – قزاقستان در سال 2010

برنز بازيهاي آسيايي گوانگژو در سال 2010

طلا تورنمنت بين المللي منچستر در سال 2010

برنز تورنمنت بين المللي منچستر انگليس در سال 2011

برنز  تورنمنت بين المللي اردن در سال 2005

برنز تورنمنت بين المللي بلژيك در سال 2009

طلا تورنمنت بين المللي تاجيكستان در سال 2009

برنز جام فجر در سال 86 - بندر عباس

طلا جام فجر در سال 1388 - تهران

برنز تورنمنت بين المللي بلژيك در سال 2009

نقره مسابقات قهرمان كشوري در سال 86

طلا المپياد ايرانيان در سال 87

طلا مسابقات بين المللي جام فجر اسفند ماه 89 – اروميه

 

 

سوسن حاجي پور :

 

سوسن حاجي پور تكواندو را از سال1369 از سالن هلال احمر بابلسر مازندران آغاز نموده  و متولد رودبار است . 

مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا قزاقستان را در سال 2010

برنز مسابقات بين المملي جام فجر در اسفند ماه سال 89

مهمترين مدال كسب شده اين بانوي ملي پوش است .

 

دينا پوريونس :

 

تكواندو را از سال 1373 زير نظر زيبا دودانگه آغاز در باشگاه افتخار لنگرود آغاز نموده است .

طلاي نوجوانان غرب آسيا در اردن سال 2009

طلاي تورنمنت بين المللي كره در سال 2009

نقره تورنمنت بين المللي كره در سال 2009

طلاي نوجوانان تورنمنت بين المللي كره در سال 2006

طلا تورنمنت بين المللي آذربايجان در سال 2010

برنز جام فجر در فروردين ماه 89

نقره جام فجر در اسفند ماه 89

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:57  توسط هادی کمالی  | 

يکشنبه 28 فروردين 1390 , 8:24 , 93 بازديد چاپ خبر

همگام با بيستمين دوره مسابقات قهرماني جهان – كره (4)؛
 نادريان و انتقام از كره ايها

وزن سوم تيم ملي كسي نيست جز رضا نادريان تكواندو كار اصفهاني كشورمان كه توانست پس از رهايي از چنگ مصدوميت خود را به مربيان تيم ملي تحميل كند تا به عنوان نماينده اين وزن در كنار ساير ملي پوشان به تمرين بپردازد .

 

نادريان كه در سال 2009 با ناداوري از مدال طلا باز ماند اين بار براي كسب مدال طلا و انتقام گيري به گيونگجو مي رود تا حق خود را باز پس گيرد . وي كه تا رسيدن به فينال حريفاني از سنگال ، هندوراس ، كانادا ، تونس  و اسپانيا را مغلوب نموده بود در فينال مقابل نماينده كره جنوبي قرار گرفت و عليرغم شايستگي در مقابل چشمان ميليونها تماشاگر سالن و علاقه مندان اين ورزش المپيكي در سراسر دنيا به ناحق بازنده اعلام شد .

 

وي تكواندو را از سال 1376 از باشگاه فلات ايران  و زير نظر برادران متين فرآغاز كرده است بخشي ازمدالهاي كسب شده مهم توسط اين ورزشكار را مرور مي كنيم :

 

طلا نوجوانان جهان هوشيمينه ويتنام 2006

 

كسب مدال طلا مسابقات نوجوانان جهان هوشيمينه ويتنام در سال 2006

 

 مدال نقره مسابقات قهرماني آسيا ژنگ ژو چين در سال  2008

 

 مدال نقره جام جهاني باكو آذربايجان در سال 2009

 

 مدال نقره مسابقات قهرماني جهان كپنهاك دانمارك در سال 2009

 

 مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا قزاقستان در سال 2010

 

مدال نقره مسابقات المپيك دانشجويان جهان ويگو اسپانيا در سال 2010

 

طلا تورنمنت بين المللي بلژيك در سال 2010

 

نقره المپيك هنرهاي رزمي در سال 2010

 

طلا تورنمنت بين المللي كره در سال 2009

 

طلا تورنمنت بين المللي هلند در سال 2009

 


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:56  توسط هادی کمالی  | 

دوشنبه 29 فروردين 1390 , 9:46 , 8 بازديد چاپ خبر

ملي پوش وزن ششم بانوان :
 دست پر از كره بازمي گرديم

فرشيدي گفت : با زحماتي كه در تمرينات كشيديم مطمئناً دست پر از كره بازمي گرديم .

 

پريسا فرشيدي ملي پوش وزن ششم بانوان به روابط عمومي فدراسيون گفت : با وجود تغيير مكان و آمدن به اردوي بابلسر شرايط تمريني يكساني را پشت سر گذاشته ايم و هم اكنون در وضعيت مناسبي قرار داريم .

 

وي افزود : تمرينات همچنان روزانه 3 جلسه  به صورت فشرده و بر روي كارهاي فني و سرعتي دنبال مي شود .

 

فرشيدي در خصوص شناخت حريفان و آناليز آنها گفت : با ديدن رنكينگ اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني تا حدودي شناخت لازم را از حريفان دارم .

 

وي اضافه كرد : كره ، انگليس ، كرواسي ، چين و چين تايپه مهمترين رقيبانم هستند كه با برخي از آنها مبارزاتي را در مسابقات پيشين انجام داده ام ضمن آنكه فيلم بازيهاي آنها را هم آناليز كرده و نقاط قوت و ضعف آنها را مي شناسم .

 

وي در خصوص ميزباني كره در بيستمين دوره رقابتها اظهار داشت : اينكه كره ميزبان اين رقابت است چندان اهميتي ندارد ما تمرينات سختي را براي حضور پرقدرت در اين رقابتها انجام داده ايم و اميدواريم كه بتوانيم نتيجه مناسب را كسب كرده و همانند بازيهاي آسيايي گوانگژو مزد زحماتمان را بگيريم .

 

       

 


کد خبر : 1902
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:56  توسط هادی کمالی  | 

دوشنبه 29 فروردين 1390 , 9:48 , 7 بازديد چاپ خبر

بيستمين دوره مسابقات قهرماني جهان – كره (5) ؛
 رجلي و نخستين تجربه حضور در مسابقات قهرماني جهان

كوروش رجلي كه متولد سال 1363 است و تكواندو را از سال 1372 از باشگاه هفت تير كرج آغاز نموده اميدوار است بتواند در نخستين حضورش در مسابقات جهاني كره بهترين مبازرات را در وزن هشتم به نمايش بگذارد .

 

وي پس از شركت در مسابقات انتخابي در مرحله آخر موفق شد حسين تاجيك مهمترين رقيبش را از پيش رو برداشته و به اردوي تيم ملي راه يابد .

 

مدال نقره مسابقات نوجوانان آسيا چين تايپه درسال 2001

 

مدال طلا مسابقات قهرماني آسيا بانكوك تايلند در سال 2006

 

مدال طلا مسابقات قهرماني آسيا ژنگ ژو چين در سال 2008

 

مدال نقره مسابقات جام جهاني باكو آذربايجان در سال 2009

 

مدال طلا مسابقات غرب آسيا در جده عربستان درسال 2010  

 

مدال طلا مسابقات جام جهاني ارومچي چين در سال 2010

 

مدال طلا تورنمنت بين المللي هلند در سال 2007

 

مدال برنز تورنمنت بين المللي انگليس در سال 2010

 

مدال نقره تورنمنت بين المللي انگليس در سال 2011

 

بخشي از مهمترين مدالهاي كسب شده توسط اين تكواندوكار است .

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:54  توسط هادی کمالی  | 

شنبه 27 فروردين 1390 , 8:42 , 90 بازديد چاپ خبر

 اردوي تيم ملي بانوان در بابلسر برپا شد

اردوي تيم ملي تكواندو بانوان اعزامي به رقابتهاي جهاني كره جنوبي از امروز شنبه 27 فروردين ماه در بابلسر برپا شد .

 

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : تيم ملي تكواندو بانوان كه خود را براي حضور مقتدرانه در بيستمين دوره رقابتهاي قهرماني جهان در شهر گيونگجو كره جنوبي آماده مي كند در ادامه مرحله آماده سازي ، اردوي خود را از امروز در سالن عرشيا شهر بابلسر برپا نمود .

 

ملي پوشان تا زمان اعزام به رقابتهاي جهاني در اين شهر خواهند بود و تمرينات خود را زير نظر سرمربي كره اي انجام مي دهند .

 

براي تيم ايران در اين رقابتها در وزن اول دينا پور يونس ، در وزن سوم سمانه شش پري ،‌در وزن چهارم سوسن حاجي پور ، در وزن پنجم راحله آسماني و در وزن ششم پريسا فرشيدي به روي شياپ چانگ مي روند .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:53  توسط هادی کمالی  | 

چهار‌شنبه 24 فروردين 1390 , 11:49 , 172 بازديد چاپ خبر

 ششمين ميزباني كره ، اين بار در گيونگجو

بيستمين دوره رقابتهاي تكواندو در حالي به ميزباني كره جنوبي برگزار مي شود كه چشم بادامي ها براي ششمين بار است ميزباني برزگرين رويداد تكواندو را بر عهده مي گيرند .

 

اين رقابتها قرار است در شهر "گيونگجو " مركز استان"گيونگ سان " محصور شده بين كوههاي "سوباك" و "تي باك " ، مشرف به درياي ژاپن مي باشد .

 

كره اي ها اين شهر را خواستگاه اصلي تكواندو مي دانند شهري كه 57  سال قبل از ميلاد مسيح پايتخت امپراطوري سيلا بود و براي اولين بار نشانه هايي از تكواندو درديوار نگاره هاي معابد كوه سوباك در آن ديده شد .

 

فدراسيون جهاني كه در سال 1973به طور رسمي آغاز به كار كرد ، تصميم به برگزاري مسابقات جهاني در همان سال گرفت كه 200 تكواندوكار از 19 كشور در اولين دوره اين مسابقات حضور داشتند .

 

در تاريخ 38 ساله اين مسابقات ، كره ايها تاكنون پنج باردر سالهاي 75 ، 73 ، 85 ، 89 و 2001 ميزبان اين رقابتها بوده ، چهار بار اول رقابتها در سئول برگزار شد و سال 2001 نيز جزيره زيباي جيجو ميزبان اين رقابتها بود .

 

آلمان ، آمريكا ، دانمارك و اسپانيا هر كدام دوبار ،‌اكوادور ، فيليپين ، يونان ،‌هنگ كنگ ، كانادا و چين هم هر كدام يكبار ميزباني اين رقابتها را تجربه كرده اند .

 

درمورد اين مسابقات ذكر چند نكته جالب و آماري در آستانه اعزام تيم ملي كشورمان ضروري به نظر مي رسد .

 

 در طول 19 دوره گذشته رقابتهاي قهرماني جهان همواره اين كره جنوبي بوده كه جام قهرماني را تصاحب كرده و 11 كشور نيز روي سكوي نايب قهرماني قرار گرفته اند . ايران پنج بار ، اسپانيا چهار بار ، تايوان دو بار و آمريكا ، ‌مكزيك ، اكوادور ،‌ هلند ، مصر ،‌ آلمان ، دانمارك و فرانسه هم هر كدام يك بار به اين مهم دست پيدا كرده اند .

 

هشت كشور هم ايستادن روي سكوي سوم رقابتهاي جهاني را تجربه كرده اند . تايوان چهاربار ،‌اسپانيا و تركيه سه بار ، ‌ايران ،‌آمريكا و آلمان هر كدام دو بار ،‌ مكزيك و فرانسه هم هر كدام يك بار جام برنزي را بالاي دست برده اند .

 

در طول 38 سال تاريخ برگزاري اين مسابقات تكواندوكاران كره جنوبي با كسب 142 مدال طلا ،‌21 نقره و 23 برنز جايگاه نخست را در اختيار دارند .

 

اسپانيا با 17 طلا ، 21 نقره و 51 برنز ، تايوان با 14 طلا ،‌11 نقره و 17 برنز ، تركيه با 8 طلا ،‌16 نقره و 22 برنز و ايران با 7 طلا ، 12 نقره و 16 برنز مكانهاي دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده اند .

 

اين درست است كه كره جنوبي قهرمان ادوار گذشته اين رقابتها بوده ولي تنها تيمي كه اين قهرماني را تهديد كرده ايران بوده است . تيم ملي كشورمان دو بار در سالهاي 2003 و 2009 تا آستانه كسب عنوان قهرماني پيش رفت . در اين رويداد تيم ملي ايران تا روز آخر قهرمان مسابقات بود ولي ناداوري و در پي آن شكست نمايندگان در روز پاياني قهرماني را از آن كره ايها كرد .

 

نگاهي به نتايج تيم ملي ايران در سالهاي گذشته

35 مدال رنگارنگ

 

سهم ايران از رقابت هاي جهاني در 19 دوره گذشته 35 مدال بوده است . 7 طلا ،‌12 نقره و 16 برنز اين روند نايب قهرماني ايران در مسابقات جهاني 2005 مادريد اسپانيا ادامه يافت . هادي ساعي دومين مدال طلاي جهاني خود را در آن سال به خود اختصاص داد . فيض اله نفجم ، بهزاد خداداد و علي تاجيك سه نقره كسب كردند و يوسف كرمي برسكوي سوم ايستاد .

 

تيم ايران كه در چهار دوره آخر بدون مدال طلا ، مسابقات جهاني را ترك نكرده بود ، سال 2007 در هجدهمين دوره اين پيكارها به ميزباني چين از كسب مدال طلا ناكام ماند . در اين مبارزات اتفاقات جالبي افتاد و بسياري از كشورهاي بي نام و نشان مثل مالي ، كرواسي و كوبا به مدال طلا دست يافتند . اميد غلامزاده و مرتضي رستمي از ايران مدال نقره و هادي ساعي برنز گرفت .

 

به دنبال شكست طلسم جهاني

 

طلسم قهرماني هاي كره جنوبي تاكنون چند بار شكسته شده و در همه موارد هم ايراني ها موفق به انجام اين كاربزرگ شده اند . در رقابتهاي جام جهاني طي سالهاي 2000 در ليون فرانسه و 2010 در ارومچي چين ،‌رقابتهاي قهرماني آسيا در سالهاي 2008 چين ، و 2010 قزاقستان و قهرماني نوجوانان جهان در سال 2009 مكزيك ،‌ بايد منتظر ماند و ديد آيا 16 ارديبشهت ماه ملي پوشان خوب كشورمان مي توانند پرچم كره ايها را در سرزمين خود از سكوي قهرماني جهان پايين كشيده و در پرچم سه رنگ و مقدس جمهوري اسلامي را به اهتزاز در آورند .

 

گزارش : محمد بيرامي

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:52  توسط هادی کمالی  | 

چهار‌شنبه 24 فروردين 1390 , 8:53 , 169 بازديد چاپ خبر

همگام با بيستمين دوره مسابقات قهرماني جهان – كره (2)؛
 معتمد ، به دنبال تكرار طلاي دانمارك

محمد باقري معتمد تكواندو را از سال 1387 در تهران و زير نظر پدرآغاز نموده او كه متولد سال 1364 است به عنوان يكي از بخت هاي مدال براي تيم ايران به شمار مي رود .

 

وي كه با وجود سن كم توانسته موفقيت هاي بزرگي را در عرصه هاي بين المللي كسب نمايد يكي از اميد هاي تكواندو در وزن چهارم است .

 

معتمد كه با انگيزه اي بالا و علاقه فراوان تمرينات خود را دنبال مي كند آيا همانند دانمارك مي تواند مدال طلا را براي تيم ايران به ارمغان  آورد ؟

 

مدالهاي مختلفي كه در رقابتهاي مختلف آسيايي و جهاني توسط اين ملي پوش جوان و با آتيه كشورمان كسب شده به ترتيب ذيل است :

 

مدال برنز تورنمنت بين المللي اردن 2001 (نوجوانان )

 

مدال برنز مسابقات آسيا و اقيانوسيه در كشور اردن 2002

 

مدال نقره مسابقات  نوجوانان آسيا اقيانوسيه در كشور ويتنام 2003

 

مدال طلاي تورنمنت بين المللي اتريش 2003 (نوجوانان )

 

مدال نقره مسابقات آسيا اقيانوسيه در كشور كره جنوبي 2004

 

مدال نقره مسابقات  المپيك دانشجويان جهان ازمير تركيه 2005

 

مدال نقره مسابقات دانشجويان جهان والنسيا اسپانيا 2006

 

مدال طلاي تورنمنت بين المللي صربستان 2006

 

مدال تورنمنت بين المللي صربستان 2007

 

مدال طلاي تورنمنت بين المللي اپن كره جنوبي 2007

 

مدال طلاي مسابقات مسابقات باشگاههاي آسيا در تهران 2007

 

مدال طلاي مسابقات المپيك دانشجويان جهان در كشور تايلند 2007

 

مدال طلاي مسابقات قهرماني آسيا و اقيانوسيه در كشور چين 2008

 

مدال نقره تورنمنت بين المللي آذربايجان 2008

 

مدال طلاي مسابقات دانشجويان جهان در كشور صربستان 2008

 

مدال نقره مسابقات جام جهاني  باكو آذربايجان  2009

 

مدال طلاي مسابقات قهرماني جهان دانمارك 2009

 

مدال نقره مسابقات جايزه بزرگ ستارگان جهان در مكزيك 2009

 

مدال طلاي مسابقات قهرماني آسيا اقيانوسيه قزاقستان 2010

 

مدال طلاي مسابقات جام جهاني ارومچي چين 2010

 

مدال نقره تورنمنت بين المللي منچستر انگليس 2010

 

مدال طلاي بازيهاي آسيايي گوانگژو 2010

 

 

مدال طلاي مسابقات بين المللي جام فجر اواخر 1384

 

مدال نقره مسابقات بين المللي جام فجر 1382

 

مدال برنز مسابقات بين المللي جام فجر1383

 

مدال طلاي مسابقات بين المللي جام فجر 1384

 

مدال طلاي مسابقات بين المللي جام فجر1386

 

 


کد خبر : 1896
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:51  توسط هادی کمالی  | 

چهار‌شنبه 24 فروردين 1390 , 8:28 , 214 بازديد چاپ خبر

مقاله پزشکی،
 فیزیولوژی کاهش وزن (2)- روش آب زدایی

متاسفانه دفع نسبتاً آسان آب از بدن (به میزان 1 تا 3 لیتر در ساعت ) از طریق تعریقی ناشی از فعالیت ورزشی یا قرار گرفتن در محیط های بسیلر گرم ، موجب شده است که آن را ابزار شناخته شده و رایج برای کاهش وزن در رشته های وزنی بدانند .

شماری از ورزشکاران برای رسیدن به وزن مورد نظر خود ممکن است از نشستن در سونا ، به حداقل رساندن مصرف مابعات ، فعالیت با لباس های نایلونی در محیط های گرم و عرق ریزی بهره گیرند .

در روش های یاد شده میزان آب بدن به مقدار قابل توجهی کم می شود که می تواند آثاری منفی بر کلیه ها و سیستم قلبی عروقی به جای گذارد .

نتایج برخی از بررسی ها نشان می دهند که کاهش وزن از طریق آب زدایی به مقدار 3 درصد یا بیش تر ، به تضعیف عملکرد ورزشکارا ن می انجامد . ممانعت از مصرف آب به همراه برنامه ی تمرینی شدید ،معمولاً اسیب کمی به استخوان های بدن می رساند ، اما باعث کاهش حجم عضلات میشود . پژوهش های دیگر نیز اشاره می کردند که اگر در دهیدراسیون کاهش وزن بدن از 2 درصد فراتر رود ، ممکن است فعالیت ورزشی دراز مدت و نیز فعالیت ورزشی شدید کوتاه مدت دچار اختلال شود .

احتمالاً کاهش 4 در صدی وزن بدن پیش از شروع مسابقات مربوط به 2 در صد کاهش از ذخایر چربی و 2 درصد کاهش از توده ی بدون چربی است . استفاده از قرص های مدر (دیورتیک ) و ملین در کوتاه مدت سبب کاهش شدید پتاسیم و ایجاد اختلالاتی در تعادل مواد یونی بدن می شود که در مجموع ،سبب بروز مشکلاتی در کار قلب می شود.

مهم ترین پیامدهای کاهش سریع وزن به روش آب زدایی عبارت اند از :

 

*کاهش حجم و فشارخون

* کاهش برون ده قلبی

* افزایش ضربان قلب

* کاهش جریان خون به کلیه ها

* اختلال در تنظیم درجه ی حرارت بدن

بسیاری از محققان تغذیه و فیزیولوژی ورزش در بررسی های خود نشان داده اند که کاهش سریع وزن از طریق آب زدایی ،استقامت عضلانی را کاهش می دهد و بهخستگی زودرس می انجامد . از سوی دیگر ، این کاهش وزن سریع ، زمان را واکنش بدن را افزایش می دهد که می تواند به علل زیر باشد :

،تغییرات حجم پلاسما

  • تغییرات غلظت یونی و الکترولیت ها در سلول های عصبی و عضلانی
  • کاهش قدرت ،سرعت و استقامت عضلانی .

آب زدایی سبب ایجاد حالت اسیدوز زودرس در تارهای عضلانی و خون ، تخلیه ی سریع تر ذخیره ی فسفو کراتین ، کاهش ظرفیت تامپونی ،کاهش فعالیت آنزیم فسفوفروکتوکیناز ، کاهش استیل کولین و کولین استراز و نهایتاً خستگی دستگاه عصبی و حرکتی می شود .

 

 

 

منبع : فیزیولوژی کاهش وزن در رشته های ورزش وزنی

 

 

تالیف: دکتر بهمن میرزایی- حمیدرضا قزلسفلو  


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 11:50  توسط هادی کمالی  | 

یادمان باشد که زیبایی های کوچک را دوست بداریم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند

یادمان باشد که دیگران را دوست بداریم آن گونه که هستند ، نه آن گونه که می خواهم باشند

یادمان باشد که هرگز خود را از دریچه نگاه دیگران ننگریم

که من اگر خود با خویشتن آشتی نکنم هیچ شخصی نمی تواند مرا با خود آشتی دهد

یادمان باشد که خودم با خودم مهربان باشیم

چرا که شخصی که با خود مهربان نیست نمی تواند با دیگران مهربان باش

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد

رابه تمامی  تکواندو کاران گرامی تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت

را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم اسفند 1389ساعت 10:59  توسط هادی کمالی  | 

 

شنبه 27 آذر

 1389 , 12:0 , 114 بازديد چاپ خبر


 معرفی مرکز جهانی تکواندو ایران 

 

مرکز جهانی تکواندو  ایران تحت نظارت فدراسیون جهانی تکواندو با حضور دکتر چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو بدست آقای دکتر سعیدلو معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان تربیت بدنی و  در تاریخ نهم اردیبهشت ماه 1389 افتتاح گردید .

 

 

 

این مرکز در فضایی با متراژ   724   متر مربع زیر بنا در  4 طبقه به مساحت 2896 متر مربع  با امکانات تخصصی شامل  (رستوران – مهمانسرا- سالن بدنسازی -سالن تمرین و ..... ) با امکانات ، اتاق ماساژ، اتاق تجهیزات پزشکی در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران بنا شده است.

رستوران : در طبقه همکف ساختمان با ظرفیت 75 نفر بنا شده است که با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی در محیطی آرام ودلپذیر  باچشم اندازی زیبا همراه با موسیقی پذیرای ورزشکاران و مربیان میباشد.

 

 

مهمانسرا :

با ظرفیت 96 نفر دارای 16 باب اتاق 6 تخته و 3 تخته میباشد .لابی هتل دارای فضایی زیبا و آرام جهت استراحت ومطالعه مجلات و روزنامه های روز به زبانهای فارسی وانگلیسی میباشد.

از دیگر امکانات هتل میتوان از لاندری و اینترنت بی سیم نام برد.

 

 

سالن بدنسازی  :

با امکانات و تجهیرات تخصصی و مدرن تجهیز شده است و در محیطی آرام  پذیرای ورزشکاران میباشد .

 

 

سالن  تمرین  :

با متراژ 600  مترمربع   و اختصاص 4 تخته شیابچانگ استاندارد و امکانات مناسب ، آماده تمرین ورزشکاران میباشد  .

 

 


کد خبر : 1553
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 8:21  توسط هادی کمالی  | 

 چاپ خبر

 صدور كارت GMS براي تكواندوكاران

كارت بانك اطلاعات فدراسيون جهاني كه با همكاري فدراسيون تكواندو ايران تهيه شده است ،‌براي تكواندوكاران صادر مي شود .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : كارت GMS كه كارت بانك اطلاعات فدراسيون جهاني است و طراحي آن از يكسال گذشته با همكاري فدراسيون تكواندو ايران آغاز شده براي تكواندوكاران ، استادان ، باشگاهها و تمامي افراد مرتبط با تكواندو صادر مي شود .

فدراسيون تكواندو ايران به عنوان نخستين كشوري كه داراي بانك اطلاعات مي باشد و از كارتهاي GMS استفاده خواهد نمود . و از ابتداي سال 2011 تمامي تكواندوكاران مي بايست داراي كارت GMS  فدراسيون جهاني باشند .

كارت هاي بانك اطلاعات فدراسيون ايران تنها تا يك هفته ديگر داراي اعتبار خواهد بود و فدراسيون تكواندو كميته اي را به همين منظور در محل فدراسيون تشكيل داده است .

گفتني است ، مهلت پاياني براي ارسال اطلاعات تكواندوكاران براي ثبت نام و دريافت اين كارت تا 4 دي ماه تعيين شده است كه بايد به هيات استان خود مراجعه نمايند . 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 8:14  توسط هادی کمالی  | 

 شنبه 6 آذر 1389 , 10:46 , 3 بازديد چاپ خبر

در مسابقات قهرماني كشوري تكواندو نوجوانان ؛
 البرز مقام قهرمان را كسب كرد

بيست و يكمين دوره مسابقات قهرمان كشوري تكواندو نوجوانان با قهرماني آذربايجان شرقي خاتمه يافت .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : در بيست و يكمين دوره مسابقات قهرمان كشوري نوجوانان پسر كه در روزهاي 2 لغايت 5 آذر ماه برگزار شد ، البرز با 4 مدال طلا ، يك نقره ، يك برنز و 71 امتياز در صدر قرار گرفت ، تهران با يك طلا ، 2 نقره ، 2 برنز و 50 امتياز دوم شد ، آذربايجان شرقي با يك طلا ، يك نقره ، 2 برنز و 41 امتياز در مكان سوم جاي گرفت و تيمهاي مازندران الف با يك طلا ،‌ 3 برنز و 40 امتياز و توابع تهران با يك طلا ، يك برنز و 36 امتياز به ترتيب در مكانهاي چهارم و پنجم جاي گرفتند .

نتايج بدست آمده به شرح ذيل است :

دروزن اول :

اول : ابوالفضل يعقوبي از مازندران الف

دوم : محمد كاظمي از البرز

سوم : محمد رضا شريفي از فارس

سوم مشترك : محمد صدري از آذربايجان شرقي

در وزن دوم :

اول : ميثم مافي از توابع تهران

دوم : سجاد نجفي از ايلام

سوم : حميد حسن عباسي از مازندران الف

سوم مشترك : رسول سلطاني از اصفهان

در وزن سوم :

اول : محمد رحيمي از البرز

دوم : حامد باربد از فارس

سوم : اسماعيل مختابادي از مازندران ب

سوم مشترك : دانيال دارابي از لرستان

در وزن چهارم :

اول : الياس بايندرلو از البرز

دوم : سعيد اكبري از تهران

سوم : محمد قلي پور از گيلان

سوم مشترك : محمد اقيانوسي از لرستان

در وزن پنجم :

اول : حسام گل محمدي از البرز

دوم : فردين قليچ خاني از تهران

سوم : حسين فضلي از مازندران الف

سوم مشترك : نيما رنجبرده از قزوين

در وزن ششم :

اول : حسين كريمي از آذربايجان شرقي

دوم : ياشار محمدي از قم

سوم : عرفان مهدوي از تهران

سوم مشترك : امير كريمي از ايلام

در وزن هفتم :

اول : حميد رضا حيدري از زنجان

دوم : سعيد وحيد آشنا از بوشهر

سوم : امير حسين همايوني از همدان

سوم مشترك : محمد رضا فرخي از تهران

در وزن هشتم :

اول : مهدي غفار زاده از البرز

دوم : رضا زارعي از آذربايجان شرقي

سوم : محمد جواد شفيع زاده از اصفهان

سوم مشترك : محمد قرباني لرستان

در وزن نهم :

اول : مجتبي خوشبخت از لرستان

دوم : فرزاد يزداني از آذربايجان غربي

سوم : رسول محسني از مازندران الف

سوم مشترك : حبيب شكر زاده از آذربايجان شرقي

در وزن دهم :

اول : عارف فرشاد مهر از تهران

دوم : سجاد حسييني از مازندران ب

سوم : محمد رضا اينانلو از توابع تهران

سوم مشترك : مهدي زارعي از البرز

بهترينها عبارتند از :

تيم منتخب اخلاق : اصفهان

بهترين داور : منصور حدادي از مازندران

بهترين مربي : محمد رضا ياري از البرز

بهترين سرپرست : عليرضا تقي پور از خوزستان

فني ترين بازيكن : الياس بايندرلو از البرز 

در اين مسابقات 387 تكواندوكار و 34 تيم از استانهاي كشور حضور داشتند .

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 10:55  توسط هادی کمالی  | 

 شنبه 29 آبان 1389 , 13:1 , 283 بازديد چاپ خبر

چهار شنبه ؛
  بازگشت تيم ملي تكواندو به ميهن

تيم ملي تكواندو كشورمان صبح روز چهار شنبه 3 آذر ماه وارد ميهن اسلامي مي شود .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : تيم ملي تكواندو كشورمان كه در شانزدهمين  دوره بازيهاي آسيايي گوانگژو موفق به كسب 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 4 مدال برنز شده است صبح روز چهار شنبه 3 /8/89 در ساعت 9:35 وارد ميهن اسلامي مي شود .

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 10:54  توسط هادی کمالی  | 

دوشنبه 1 آذر 1389 , 11:36 , 105 بازديد چاپ خبر

صبح امروز ؛
 پولادگر وارد ميهن شد

سيد محمد پولادگر رئيس فدراسيون تكواندو كشورمان صبح امروز دوشنبه يكم آذر ماه وارد ميهن اسلامي شد .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : سيد محمد پولادگر رئيس فدراسيون تكواندو كشورمان كه از سوي فدراسيون جهاني (WTF) به عنوان عضو كميته نظارت بر بازيهاي تكواندو در محل برگزاري رقابتها حضور داشت صبح امروز وارد ميهن اسلامي شد .

تيم ملي تكواندو كه در شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگژو عنوان قهرماني مردان را با كسب 3 مدال طلا و يك برنز و عنوان سومي بانوان را با كسب 2 مدال نقره و 3 مدال برنز كسب نموده است صبح چهارشنبه در ساعت 9:35 از طريق فرودگاه امام خميني (ره) وارد ميهن مي شود

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 10:52  توسط هادی کمالی  | 

 شنبه 29 آبان 1389 , 14:53 , 441 بازديد چاپ خبر

شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگژو ؛(68)
 تيم مردان ايران قهرمان شد

تيم ملي تكواندو مردان ايران عنوان قهرماني شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگژو را از آن خود كرد .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : تيم ملي تكواندو مردان با كسب 3 مدال طلا توسط عليرضا نصر آزاداني در وزن پنجم  ، يوسف كرمي در وزن هفتم و محمد باقري معتمد در وزن چهارم و يك مدال برنز توسط فرزاد عبدالهي در وزن ششم عنوان قهرماني شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگژو چين را از آن خود كرد .

كره با 2 مدال طلا و 3 مدال نقره دوم شد و تيم چين با يك نقره و 4 برنز در جاي سوم ايستاد .

 تيم بانوان هم با كسب 2 مدال نقره توسط پريسا فرشيدي در وزن ششم و راحله آسماني در وزن پنجم و 3 مدال برنز توسط سوسن حاجي پور ، سمانه شش پري و سارا خوش جمال فكري عنوان سومي رقابتها را از آن خود كرد .   در اين بخش چين با كسب 4 مدال طلا و يك نقره قهرمان شد و تيم كره با 2 طلا ، يك نقره و 2 برنز در مكان دوم قرار گرفت .

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 10:51  توسط هادی کمالی  | 

 چهار‌شنبه 20 آبان 1388 , 9:30 , 126 بازديد چاپ خبر

 پيام آقاي پولادگر در پي شهادت مظاهر يزدي ،داور بين المللي تكواندو

مظاهر يزدي داور بين المللي تكواندو روز سه شنبه به درجه رفيع شهادت نائل آمد كه سيد محمد پولادگر پيامي را در اين خصوص ارسال نمود كه در ذيل مي خوانيد....

بسم رب الشهداء و الصديقين

قال الله تبارك و تعالي: وَلا تَحْسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِم يُرزَقُون ...

شهادت هنر مردان خداست، خوشا بحال شهداء ...، خوشا بحال مظاهر ...

جا مانده­اي از كاروان شهداي حماسه­ساز سالهاي دفاع مقدس به جمع آنان پيوست، تا بدانيم كه باب شهدات و ايثار همچنان به لطف و كرم خداي سبحان براي بنده­هاي مخلص درگاهش باز است،

مولايمان علي (ع) فرمود: اِنَّ الْجِهاد بابٌ مِنْ اَبْوابِ الْجَنَّة فَتَحَهُ الله لَخاصَّةِ اَولياءِ .

جهاد دري است از درهاي بهشت كه خداوند آن را براي دوستان خاص خود باز مي­كند.

استاد مظاهر يزدي كه مظهر ايثار بود و جهاد به خيل عظيم شهداء و ايثارگران پيوست و از خاك به افلاك رسيد، مبارك باد بر او جايگاه رفيع عند ربهم يرزقون و رضوان اللهي و گوارا باد بر او شهد شيرين شهادت.

فقدان جانگداز مظاهر عزيز بر خانواده صبورش و بر خانواده بزرگ تكواندو اصفهان و ايران تسليت باد.

روز جمعه قبل از شروع بازيهاي ليگ برتر ، ساعتي را در خانه تكواندو به سوگش مي نشينيم .(ساعت 11 )

 

بار خدايا شهادت را در راهت روزي ما قرار ده.

فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران


کد خبر : 606
 
   
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان 1388ساعت 6:43  توسط هادی کمالی  | 

 سه‌شنبه 19 آبان 1388 , 15:48 , 134 بازديد چاپ خبر

 شهادت داور بين المللي تكواندو

داور بين المللي تكواندو كشورمان شب گذشته به درجه رفيع شهادت نائل آمد .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : مظاهر يزدي داور بين المللي و از استايد تكواندو استان اصفهان كه جانباز شيميايي جنگ تحميلي مي باشد پس از سالها تحمل درد و رنج به درجه رفيع شهادت نائل آمد و جان به جان آفرين تسليم كرد .

فدراسيون تكواندو اين ضايعه بزرگ را به خانواده ايشان ، جامعه بزرگ تكواندو و همچنين جامعه ورزش كشور تسليت عرض مي نمايد .


کد خبر : 603
 
   
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان 1388ساعت 6:41  توسط هادی کمالی  | 

 يکشنبه 24 آبان 1388 , 10:32 , 112 بازديد چاپ خبر

 انصراف سيد محمد پولادگر از كانديداتوري رياست فدراسيون

سيد محمد پولادگر سرپرست فدراسيون تكواندو طي نامه اي انصراف خود را از كانديداتوري رياست فدراسيون تكواندو اعلام نمود متن كامل نامه وي به شرح ذيل است ....

بسمه تعالي

 

رياست محترم مجمع فدراسيون تكواندو

سلام عليكم ،

احتراماً باستحضار مي رساند بدليل كسالت و خستگي ناشي از فعاليت مستمر و طولاني طي پانزده سال گذشته در عرصه تكواندو كشور ، بدينوسيله رسماً انصراف خود را از كانديداتوري رياست اين فدراسيون در مجمع آتي اعلام مي نمايم . سربلندي و سرافرازي ورزشكاران ايران عزيز اسلاميمان را رد عرصه رقابتهاي المپيك ، جهاني و قاره اي ار درگاه خداوند متعال خواستارم .

 

و ما توفيقنا الا بالله

سيد محمد پولادگر

 


کد خبر : 614
 
   
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان 1388ساعت 6:31  توسط هادی کمالی  | 

  

 برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي تكواندو

مسابقات انتخابي تيم ملي تكواندو در دو بخش بانوان و آقايان فردا پنجشنبه 12 شهريور در خانه تكواندو برگزار مي شود .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : مسابقه انتخابي تيم ملي آقايان (بزرگسالان) در اوزان 2، 3 و6 و در بخش نوجوانان نيز مسابقه انتخابي  در اوزان اول وششم و در يكي از اوزان نهم و دهم برگزار مي شود . همچنين بانوان نيز براي برگزاري مسابقه انتخابي بر روي شياپ چانگ مي روند .

تيم ملي مردان و زنان ايران خود را براي شركت در مسابقات قهرماني جهان در دانمارك كه اواخر مهر ماه برگزار مي شود آماده مي كنند .

با برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي نوجوانان ، تركيب تيم براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا در كيش كه يكم تا سوم مهر ماه برگزار مي شود مشخص مي گردد .


کد خبر : 430
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 11:11  توسط هادی کمالی  | 

 

 اسامي تيم تكواندو نوجوانان اعلام شد

مسابقه انتخابي تيم تكواندو نوجوانان امروز پنجشنبه 12 شهريور در خانه تكواندو انجام شد .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : در وزن اول : محمد سليماني ، در وزن دوم : ميلاد كهنسال ، در وزن سوم : رضا صفري ، در وزن چهارم : حسام گل محمدي ، در وزن پنجم : روح اله ابراهيمي ، در وزن ششم : داود سلطاني ، در وزن هفتم : فرزاد ذوالقدري ، در وزن هشتم : محمد امامي ، در وزن نهم : سينا خداخواه و در وزن دهم علي ساعدي فر به اردوي تيم ملي دعوت شدند .

گفتني است ، تيم نوجوانان خود را براي شركت در مسابقات قهرماني آسيا در كيش كه يكم تا سوم مهر ماه برگزار مي شود آماده مي كند .


کد خبر : 433
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 11:10  توسط هادی کمالی  | 

  چاپ خبر

پس از برگزاري انتخابي تيم ملي تكواندو بانوان ؛
 نفرات اعزامي به دانمارك مشخص شدند

مسابقات انتخابي تيم ملي تكواندو بانوان پنجشنبه 12 شهريور در خانه تكواندو برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : در وزن اول : فاطمه نعمتي ،در وزن دوم سارا خوش جمال فكري ، در وزن چهارم : سمانه شش پري ، در وزن پنجم سوسن حاجي پور ، در وزن ششم سولماز تيموري و در وزن هشتم سهيلا سياحي به اردوي تيم ملي دعوت شدند .

گفتني است مسابقات قهرماني جهان در دانمارك اواخر مهر ماه برگزار مي شود .


کد خبر : 435
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 11:9  توسط هادی کمالی  | 

پنج‌شنبه 12 شهريور 1388 , 13:8 , 67 بازديد چاپ خبر

 تركيب تيم ملي تكواندو مشخص شد

مسابقه انتخابي تيم ملي تكواندو صبح امروز پنجشنبه 12 شهريور در خانه تكواندو برگزار شد . به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : مسابقه انتخابي در اوزان دوم ، سوم و ششم برگزار شد كه در وزن دوم مهدي احمدي با غلبه بر ياسين اكبر نتاج و مجيد رجبي به اردوي تيم ملي دعوت شد ، در وزن سوم رضا نادريان 7 بر صفر محمد بابادي را شكست داد ، محمد بابادي 6 بر 2مغلوب عباس شيخي شد و در بازي سوم رضا نادريان و عباس شيخي به تساوي رسيدند تا كادرفني تيم ملي رضا نادريان را به عنوان تكواندوكار اين وزن انتخاب كرد . در وزن ششم فرزاد عبدالهي ، روح اله طالبي را شكست داد تا به عنوان نماينده اين وزن معرفي شود . بدين ترتيب در تركيب تيم ملي نفرات ذيل حضور دارند : در وزن اول ميثم باقري ، در وزن دوم مهدي احمدي ، در وزن سوم رضا نادريان ، در وزن چهارم محمد باقري معتمد ، در وزن پنجم عليرضا نصر آزاداني ، در وزن ششم فرزاد عبدالهي ، در وزن هفتم يوسف كرمي و در وزن هشتم حسين تاجيك . ضمن آنكه مهران عسگري و عباس شيخي هم به اردوي تيم ملي دعوت شدند .
کد خبر :
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 11:7  توسط هادی کمالی  | 

تاريخ مجمع فدراسيون تكواندو اعلام شد
تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۰۹/۰۲/۸۸‬

ورزش. تكواندو. اعلام تاريخ مجمع
سازمان تربيت بدني تاريخ برگزاري مجمع عمومي فدراسيون تكواندو براي انتخابات اين فدراسيون را اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، طبق اعلام سازمان تربيت بدني مجمع فوق يازدهم تير ماه سال جاري برگزار مي‌شود.

علاقه مندان براي احراز پست رياست فدراسيون از دوزادهم الي بيست ودوم ارديبهشت ماه فرصت دارند به مدت ‪ ۱۰‬روز كاري براي ثبت نام با در اختيار داشتن مدارك لازم به فدراسيون تكواندو مراجعه كنند.

پيش از اين سيد محمد پولادگر به مدت ‪ ۸‬سال رياست فدراسيون تكواندو ايران را برعهده داشت.

دوره رياست پولادگر اسفند ماه سال گذشته به پايان رسيد كه از سوي سازمان تربيت بدني به عنوان سرپرست وظيفه انجام امور فدراسيون تا زمان برگزاري مجمع را بر عهده گرفت.

قرار بود مجمع فدراسيون تكواندو سال گذشته برگزار شود كه به دليل برخي مشكلات به تير ماه سال جاري موكول شد.


+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:57  توسط هادی کمالی  | 

19/8/87

403/71

 

اداره محترم تربیت بدنی شهرستان                                  هیئت محترم تکواندو

موضوع: اعلام نتایج اولین دوره مسابقات هان مادانگ

با اهداء سلام و تحیا ت احتراما" پیرو نامه 346/71مورخه27/6/87  به استحضار می رساند در روزجمعه مورخه 17/8/ 87 اولین دوره مسابقات تکواندو همکانی ( هان مادانگ) در سالن آزادی شهرستان بجنورد با حضور  75نفر  شرکت کننده از تیمهای نشاط جاجرم ، ذوالفقار اسفراین و آزادی بجنورد برگزار گردید که در پایان نتایج ذیل بدست آمد.  با توجه به اینکه تکواندو همگانی ( هان مادانگ) جزو رشته های نوپای کشور می باشد و برای اولین بار در سطح استان برگزار گردیده است لذا لازم است مربیان محترم باشگاهها توجه خاصی به این رشده داشته و با توجه به اینکه در این مسابقات رده کمربند ملاک نمی باشد حضور فعال تری داشته باشند .در پایان از اساتید ناصر ایزدی ، حمید حسن زاده و حمید کمالیان که در این مسابقات حضور چشمگیری داشته اند تقدیر و تشکر بعمل  می آید.ضمنا"علاوه بر  مدال و حکم قهرمانی  هدایائی به رسم یاد بود به کلیه شرکت کنندگان از طرف کمیته هان مادانگ استان اهداء خواهد شد

مسئول کمیته هان مادانگ استان آماده پاسخگوئی به مشکلات مربیان در خصوص تکواندو همگانی ( هان مادانگ ) می باشد تلفن تماس حسن ریحانی:09151881182                                    نتایج مسابقات تیمی گروه نمایش

گروه سنی

نام تیم

مقام

نونهالان

آزادی شهرستان بجنورد

اول

نوجوانان

ذوالفقارشهرستان اسفراین

اول

جوانان

نشاط شهرستان جاجرم

اول

مسابقات انفرادی رکوردی آپچاگی

نام و نام خانوادگی

شهرستان

مقام

امتیاز

رضا علی آبادی

آزادی شهرستان بجنورد

اول

153

رضا خادمی

آزادی شهرستان بجنورد

دوم

148

هادی گروانیان

آزادی شهرستان بجنورد

سوم

111

مسابقات انفرادی رکوردی دولیو چاگی

نام و نام خانوادگی

شهرستان

مقام

امتیاز

رضا علی آبادی

آزادی شهرستان بجنورد

اول

29

رضا باقر زاده

ذوالفقار اسفراین

دوم

28

مسعود علی رضائی

ذوالفقار اسفراین

سوم

18

مسابقات انفرادی تعادلی یوپ چاگی

نام و نام خانوادگی

شهرستان

مقام

امتیاز

حسین منصوری

ذوالفقار اسفراین

اول

87/47

محمد بهادری

ذوالفقار اسفراین

دوم

95/36

رضا خادمی

آزادی شهرستان بجنورد

سوم

06/33

مسابقات نوپی آپچاگی

نام و نام خانوادگی

شهرستان

مقام

امتیاز

رضا علی آبادی

آزادی شهرستان بجنورد

اول

245

هادی گروانیان

آزادی شهرستان بجنورد

دوم

230

رامین علی آبادی

آزادی شهرستان بجنورد

سوم

225

 

 

مسابقات مومدولیو(هوریو)چاگی

نام و نام خانوادگی

شهرستان

مقام

امتیاز

رضا علی آبادی

آزادی شهرستان بجنورد

اول

245

هادی گروانیان

آزادی شهرستان بجنورد

دوم

230

 

هادی کمالی

رئیس هیئت تکواندو استان خراسان شمالی

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 7:51  توسط هادی کمالی  | 

داوران مسابقات تكواندو غرب آسیا تایید شدند
داوران معرفی شده از سوی فدراسیون ایران به اتحادیه تكواندو آسیا مورد تایید قرار گرفتند.
داوران معرفی شده از سوی فدراسیون ایران به اتحادیه تكواندو آسیا مورد تایید قرار گرفتند.
سیروس رضایی، علی محمد باج، اسماعیل لطف علی زاده، محمد كیشانی، محمد كمال عباسی و داود قارداشی خانی در بخش كیوروگی(مبارزه)، حافظ مهدوی، احمد لاریجانی، سعید خانیان، ابراهیم شمس كار و محمد نوذری در بخش پومسه داوران ایرانی هستند كه در اولین دوره مسابقات غرب آسیا قضاوت خواهند كرد.
هان كوان سانگ از كره جنوبی، رونالد كمپوس از فیلیپین، احمد عزت از اردن، فرج ابوفاضل از كویت، سوزوكی از ژاپن و ابوبكر از عربستان شش داور خارجی هستند كه از سوی ایران به اتحادیه آسیا معرفی شده بود.
رقابت های غرب آسیا ۱۸ و ۱۹ آبان ماه امسال در خانه تكواندو برگزار می شود.
قرار است هر كشور همراه خود یك داور بیاورد.
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1387ساعت 12:49  توسط هادی کمالی  | 

براي قضاوت در مسابقات آزاد تكواندو؛ نظم ده شب گذشته راهي كره جنوبي شد

خبرگزاري فارس: مجتبي نظم ده براي قضاوت در مسابقات تكواندو آزاد كره جنوبي دعوت شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، وي كه از سوي فدراسيون جهاني به طور مستقيم دعوت شده بود، شب گذشته(۷/۸/۸۷) راهي كره جنوبي شد.
رقابت‌هاي اين كشور در روزهاي يازده تا پانزده آبان ماه برگزار مي شود و كلاس هماهنگي داوري روز جمعه(۱۰/۸/۸۷) تشكيل خواهد شد.
تيم بوشهر نيز امشب (۸/۸/۸۷)راهي كره مي شود و تنها در بخش كيوروگي شركت مي كند.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 7:30  توسط هادی کمالی  | 

براي مسابقات مختلف؛ 120 هوگو الكترونيكي در اختيار تكواندوكاران قرار مي گيرد

خبرگزاري فارس: از آنجا كه قرار است از اين پس مسابقات مختلف با هوگو الكترونيكي برگزار شود، فدراسيون تكواندو اقدام به خريد مقدار زيادي از آنها كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، بر اين اساس 120 هوگو الكترونيكي از كارخانه لاجاست كره جنوبي كه تنها كمپاني مورد تاييد فدراسيون جهاني است به زودي به ايران وارد مي شود.
قرار است اين هوگوها تا دوشنبه هفته بعد در اختيار فدراسيون قرار گيرد تا در مسابقات غرب آسيا از آن استفاده شود.
به احتمال زياد جام باشگاه ها و مسابقات نوجوانان آسيا به ميزباني ايران نيز با اين هوگوها برگزار خواهد شد.
* مشكل ويزاي اردن درست شد
مشكل رواديد تيم اردن براي حضور در مسابقات غرب آسيا حل شد.
تا كنون بر تعداد كشورهايي كه براي شركت در اين رقابت ها اعلام آمادگي كرده بودند، اضافه نشده است.
به احتمال زياد كويت، امارات و يمن، سه كشور باقيمانده به دليل انتخابات روساي فدراسيون هاي خود در اين ميدان شركت نخواهند داشت.
اين رقابت ها در روزهاي 18 و 19 آبان ماه با حضور هفت تيم خارجي برگزار مي شود.

منبع

تکواندو
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 7:27  توسط هادی کمالی  | 

مربي ايراني براي هدايت تكواندوكاران هندي به اين كشور مي‌رود

فريبرز عسگري براي هدايت تيم‌هاي ملي تكواندو هندوستان روز جمعه ‪ ۱۰‬آبان ماه راهي اين كشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرانجام پس از سه ماه معطلي رواديد ‪ ۱‬ساله عسگري از سوي سفارت هندوستان صادر شد تا وي راهي اين كشور شود.

هندي‌ها به دنبال تمديد قرارداد عسگري به مدت دو سال هستند كه به احتمال زياد از سوي اين مربي تنهابا يك سال آن موافقت خواهد شد.

به احتمال فراوان دوري چندماهه از هندوستان، عسگري را براي مهيا ساختن تيم‌هاي ملي اين كشور براي اعزام به جام جهاني، قهرماني جهان و نوجوانان آسيا با مشكل مواجه خواهدكرد.

منبع

تکواندو
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 7:25  توسط هادی کمالی  | 

تيم ملي تكواندو پومسه كشورمان پس از بازگشت از اردوي مازندران و پس از دو روز استراحت تمرينات خود را در سالن رزمي مجموعه ورزشي آزادي از سرمي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، نظري، زاهدي، برزگري، اخلاقي، تركاشوند، حاتمي، فروزان، نادعلي، سلماني و يعقوبي نفراتي هستند كه زير نظر كانگ سرمربي تيم ملي پومسه تمرينات خود را براي حضور در مسابقات جهاني تركيه در آزادي از سر مي‌گيرند تا پس از حضور احتمالي در مسابقات تكواندو غرب آسيا به رقابت‌هاي جهاني تركيه كه طي روزهاي 18 و 19 آذرماه برگزار مي‌شود اعزام شوند.

شايان ذكر است؛ پومسه ايران براي دفاع از عنوان نايب قهرماني خود در دور گذشته راهي اين رقابت ها شده و همچنين تيم ملي پومسه بانوان كشورمان براي نخستين بار تا هفت نماينده راهي اين پيكارها مي شود.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 7:24  توسط هادی کمالی  | 

فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران کمیته محترم بانک اطلاعاتی فدراسیون

                                                                                                                    173/9/86

                                                                                                                   747/71  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.............................................................................................................................................................................................../71

 

 

با صلوات بر حضرت محمد(ص) و آل محمد و سلام و احترام :

         بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به اینکه در مورخه8/11/84 لغایت10/11/84کلاس داوری درجه 3 خواهران و برادران در استان خراسان شمالی برگزار گردیده و دفترچه داوری برای این عزیزان حدود یکسال است که صادر شده اما احکام داوری آنها تاکنون صادر نگردیده است لذا با توجه به اینکه جهت ثبت در بانک اطلاعات شماره احکام آنها مورد نیاز بوده و به منظور برگزاری کلاسهای هماهنگی و ارتقاء داوری اطلاعات ثبت شده در بانک ملاک می باشد لذا خواهشمندا ست در صورت آماده شدن احکام داوری اعلام فرمائید تا نماینده این هیئت جهت تحویل احکام معرفی گردد

با سپاس فراوان

هادي كمالي

رئیس هيئت تكواندو استان خراسان شمالي

 

زمان برگزاری کلاس 8/11/84 لغايت 10/11/84 

رديف

نام

نام خانوادگي

شهرستان

كمربند

نام

نام خانوادگي

شهرستان

كمربند

1

طيبه

بيكداد

مشهد

دان3

هادي

كمالي

بجنورد

دان3

2

سمانه

حسين زاده

مشهد

دان3

رشيد

دانشمند

بجنورد

دان 4

3

زينب

باراني

مشهد

دان3

حميد

كماليان

بجنورد

دان3

4

فاطمه

جورابچيان

مشهد

دان3

مجيد

كماليان

بجنورد

دان3

5

اكرم

بتوئي

مشهد

دان3

مهدي

آريان

بجنورد

دان3

6

معصومه

خراشاهي

بجنورد

دان2

حسن

ريحاني

بجنورد

دان3

7

فاطمه

شعباني

بجنورد

دان2

ياسر

ظهيري 

بجنورد

دان2

8

مريم

يوسفي پسيخاني

بجنورد

دان2

سعيد

مه آور

بجنورد

دان2

9

مريم

سجادي

مشهد

دان2

عيسي

داميار

بجنورد

دان2

10

فاطمه

بخشي محمدآباد

مشهد

دان2

شهرام

عسگري

بجنورد

دان1

11

آسيه

نازي

مشهد

دان2

 

 

 

 

12

آسيه

اديب نيشابوري

مشهد

دان2

 

 

 

 

13

مژگان

صنعتي

مشهد

دان2

 

 

 

 

14

مرضيه

مولايي

مشهد

دان2

 

 

 

 

15

كيانوش

نعيمي

مشهد

دان2

 

 

 

 

16

جنان

فارسي فر

مشهد

دان2

 

 

 

 

17

زهره

جباري

مشهد

دان2

 

 

 

 

18

اعظم

سليماني

مشهد

دان2

 

 

 

 

19

فهيمه

هراتي

مشهد

دان2

 

 

 

 

20

آرزو

خراشاهي

بجنورد

دان1

 

 

 

 

21

 رضيه

رحمتي

بجنورد

دان1

 

 

 

 

22

فرزانه

ذوالفقاري

بجنورد

دان1

 

 

 

 

23

معصومه

حسين زاده

بجنورد

دان1

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم آذر 1386ساعت 21:58  توسط هادی کمالی  | 

29/8/86

730/71

 

فدراسیون محترم تکواندو جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام و تحیات :

                               احتراما”به استحضار می رساندمسابقات تکواندو منطقه 9 دانشگاههای آزادکشور به میزانی دانشگاه آزاد بجنورد و هیئت تکواندو استان خراسان شمالی در تاریخ 27/8/86لغایت28/8/86 با حضور 14شهرستان از استانهای خراسان شمالی ، رضوی ، جنوبی و بخشی از یزد در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با 61 تکواندو کار شروع شد که پس از 50 مبارزه نتایج ذیل حاصل گردید                                                                             نتایج تیمی

مقام

نام تیم

امتیاز مکتسبه

مقام اول

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

47         امتیاز

مقام دوم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد

     31     امتیاز

مقام سوم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان

27        امتیاز

مقام چهارم

دانشگاه آزادی اسلامی واحد تربیت حیدریه

25        امتیاز

نتایج انفرادی

وزن

مقام اول

مقام دوم

مقام سوم مشترک

مقام سوم مشترک

اول

محمدفرح بخش

پویاامیدی

سید مصطفی احمدی

رضا صداقت

مشهد

سبزوار

بیرجند

تربت حیدریه

دوم

کاظم بهرامی

توحید مهرآزاد

سعید دیوندی

مهدی نخعی

طبس

تربت حیدریه

سبزوار

بجنورد

سوم

علی دامرودی

صادق فیروز آبادی

رضا محمودی نسب

مجید قنبرزاده

نیشابور

بجنورد

سبزوار

تربت جیدریه

چهارم

جوادطیبی

عبدالکریم قاسمی

بنیامین صحرانورد

حمید رضائی

مشهد

سبزوار

طبس

قوچان

پنجم

صالح علما

مسعود علیان

غلام حیدر غازی

علی بگی فرخانی

مشهد

تربت حیدریه

تربت جام

قوچان

ششم

محمدعلیزاده

رضا حسین زاده

امید ابوالقاسمی

عباس بیگ نژاد

درگز

بحنورد

قوچان

سبزوار

هفتم

مهدی باقری

مهدی فرجامی

مهدی حصاری

حامد غلامی

قوچان

مشهد

تربیت حیدریه

شیروان

هشتم

پوریا اسدی

بهزاد شاهی

احسان مفتون

جواد رادمرد  

بجنورد

مشهد

قوچان

شیروان

در این دوره از مسابقات تیم تربت حیدریه به عنوان تیم اخلاق و جواد طیبی از مشهد به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد

هادي كمالي

رئیس هيئت تكواندو استان خراسان شمالي

رونوشت : اداره کل محترم تربیت بدنی

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم آذر 1386ساعت 21:52  توسط هادی کمالی  | 

مسابقات تکواندو

قهرمانی دانشگاههای آزاداسلامی منطقه 9 کشور

 

زمان :   دوشنبه 28/8/86

مکان :سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی

واحد بجنورد

 

 

                                  هیئت تکواندو استان خراسان شمالی

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آبان 1386ساعت 0:38  توسط هادی کمالی  | 

گزیده­ای از پیام رئیس اتحادیه تکواندو آسیا

  

اولین دورۀ مسابقات تکواندو باشگاههای آسیا باعث روشن شدن و ارتقاء تاریخ تکواندو می­باشد.

من این موقعیت را مغتنم شمرده تا قدردانی و احترام صمیمی خود را نسبت به آقای سیدمحمد پولادگر که این امکان را با تعصب و اشتیاق و پافشاری و فداکاری در طی 3 سال گذشته فراهم ساخت به جا می­آورم.

مسابقات باشگاهی تکواندو آسیا در بسیاری از جهات حائز اهمیت می­باشد:

اول: این مسابقات افق جدیدی را به سوی بازیکنان تکواندو و مردم عادی باز خواهد کرد. به عبارت دیگر، تکواندو تا حد ورزشی پرتماشاگر و فراگیر پیشرفت خواهد کرد.

دوم: نه تنها این مسابقات، تکواندوکاران را به منظور خدمت کردن به اقشار گوناگون زندگی ارتقاء می­دهد بلکه زمینه را برای ورزشکاران جوان تکواندوکار توسعه می­دهد.

سوم: این مسابقات، تکواندو را به سمت ورزشی کردن مکان کاری و اجتماع به منظور کمک و همکاری در ایجاد مکان­های کاری پرانرژی و همچنین احساس یگانگی در جوامع سوق می­دهد.

چهارم: این مسابقات پرمعنی­تر از رقابت­های بین تیم­ها خواهد بود و همچنین این مسابقات به در دسترس بودن تکواندو برای هر فرد، در هر زمان و در هر مکان و به ساختن زندگی شادتر و غنی­تر کمک می­کند.

من مطمئن هستم که این مسابقات به تمام اهدافش خواهد رسید و مرحلۀ مهمی از زندگی را برای پیشرفت تکواندو جهان به ارمغان خواهد آورد.

ورزشکاران و مسئولین گرامی:

در این فرصت و موقعیت خاص که همان افتتاح اولین دورۀ مسابقات تکواندو باشگاههای آسیاست، صادقانه از شما میخواهم که با یکدیگر متحد باشید تا اهداف این مسابقات را به انجام برسانیم تا سنّتی نیک از مسابقات بنا کنیم.

در پایان دوست دارم تا قدردانی صادقانه خود را از ریاست محترم، کمیته و اعضای کمیته و حامیان کمیتۀ ملی المپیک ایران برای تلاش­های فراوانشان و از مردم تهران برای استقبال گرمشان به جای بیاورم.

با آرزوی روحیۀ عالی برای تجدید تکواندو در تهران و بهترین آرزوها برای شما.

 

 

دای سون لی

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم شهریور 1386ساعت 17:31  توسط هادی کمالی  | 

رييس فدراسيون تكواندو عراق گفت: تكواندوكاران ايراني ، قدرتمند و با- هوش هستند.

"محمدقاسم" روز يكشنبه در گفت‌وگو با خبرنگارايرنا اظهار داشت: اين دو عامل سبب شده است كه تكواندوكاران ايراني در جهان جزو بهترين‌هاي اين رشته محسوب شوند.

تيم ملي تكواندو عراق براي برگزاري اردويي ‪ ۱۴‬روزه به ايران سفر كرده است.

او با اشاره به برگزاري ليگ تكواندو باشگاه‌هاي ايران اظهارداشت برگزاري پيكارهاي ليگ در ايران در رشد اين رشته ورزشي به‌ويژه در بعد قهرماني تاثير بسياري داشته باشد.

قاسم با اشاره به قهرماني تيم كره جنوبي در رقابت‌هاي آسيايي و جهاني گفت: تكواندوكاران ايراني با اندكي ممارست مي‌توانند كره‌اي‌ها را از صدر به زير بكشند.

وي درباره حضور تيم ملي تكواندو عراق در ايران گفت : تيم ملي تكواندو عراق براي حضور قدرتمند در رقابت‌هاي منچستر انگليس كه حكم انتخابي بازي‌هاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن را دارد ، در ايران اردو زده است.

او با اشاره به اينكه تيم ملي تكواندو عراق براي شركت در اين مسابقات در آمادگي كامل بسر مي‌برد، اظهار داشت: تكواندوكاران عراقي براي زنده نگه‌داشتن نام اعضاي تيم ملي تكواندو عراق كه سال گذشته به شهادت رسيدند، تمام تلاش خود را معطوف شركت در اين مسابقات كرده‌اند.

اعضاي تيم‌ملي تكواندو عراق سال گذشته توسط افراد ناشناس ربوده شدند و دو ماه قبل اجسادشان پيدا شد.

‪۱۶۴۴ /۷۲۹۹‬

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم شهریور 1386ساعت 17:25  توسط هادی کمالی  | 

مژده                                                                                       مژده   

                                                                 

دفترهیئت تکواندو

 

استان خراسان شمالی

 

افتتاح شد

 

آدرس:بجنوردخیابان قیام روبروی تعاون روستائی - تلفن ۲۲۳۸۴۸۵-۰۵۸۴

 

زمان مراجعه : روزهای فرد از ساعت ۱۸ الی ۲۰

 

عزیزان تکواندو کار هم استانی جهت پاسخ سئوالات خود فقط باید با دفتر هیئت تماس حاصل نمایند

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت 1386ساعت 1:26  توسط هادی کمالی  | 

نظم ده و نامجو در مسابقات تکواندو چین قضاوت می کنند

تهران- ایسکانیوز : دو داور ایرانی در مسابقات بزرگ جهانی چین که اواخر اردیبهشت ماه در پکن برگزار می شود قضاوت می کنند.

به گزارش روز جمعه گروه ورزشی ایسکانیوز، به دعوت فدراسیون جهانی تکواندو 2 داور ایرانی در هجدهمین دوره از رقابتهای قهرمانی جهان که در چین برگزار می شود قضاوت خواهند کرد .
آقایان مجتبی نظم ده و محمد امین نامجو که با قضاوت های خود توانسته اند نظر مسئولان جهانی را جلب کنند ، بار دیگر به عرصه جهانی دعوت شده اند.
مسابقات جهانی چین 28 اردیبهشت ماه آغاز می شود و تیم مردان با ترکیب کامل شرکت می کنند./

      تركيب جديد تيم ملي تكواندو جمهوري اسلامي ايران جهت      شركت در مسابقات تكواندو قهرماني جهان كه قرار است در اواخرارديبهشت ماه سال جاري در پكن پايتخت كشور چين برگزار     گرددبه شرح زير است:

  1. وزن اول:عليرضا شكوري و فيض اله نفجم
  2. وزن دوم:بهزاد خداداد
  3. وزن سوم:محمدرضا مهديزاده
  4. وزن چهارم:اميدغلامزاده
  5. وزن پنجم:هادي ساعي
  6. وزن ششم:مهدي بي باك
  7. وزن هفتم:يوسف كرمي
  8. وزن هشتم:مرتضي رستمي
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام فروردین 1386ساعت 1:41  توسط هادی کمالی  | 

فدراسیون تکواندو به عنوان فدراسیون نمونه سال 85 انتخاب شد
تهران- ایسکانیوز: از سوی سازمان تربیت بدنی، محمد علی آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان، فدراسیون تکواندو را به عنوان فدراسیون نمونه معرفی کرد.

به گزارش روز سه ‌شنبه گروه ورزشی ایسکانیوز: این مراسم روز دوشنبه 14 اسفند ماه در محل آکادمی ملی المپیک با حضور مسوولین سازمان تربیت بدنی و فدراسیون های کشور برگزار شد که در بین 41 فدراسیون، تکواندو به عنوان فدراسیون نمونه شناخته شد.
در پایان این مراسم از طرف معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان لوح تقدیر به سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو اهدا شد./

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اسفند 1385ساعت 0:49  توسط هادی کمالی  | 

برگزاری مجمع استان

 

مجمع تعیین رئیس هیئت تکواندو استان خراسان شمالی با حضور استاد عباسی دبیر محترم فدراسیون

 

و جناب آقای ولی پور معاونت محترم امور ورزش اداره کل در ساعت 30/9 صبح روز سه شنبه

 

مورخه5/10/85 برگزار گردید. ابتدا جناب آقای ولیپورضمن خیرمقدم مطالبی راجع به ورزش استان

 

 به خصوص تکواندو و جایگاه آن در استان مطرح کردن ،سپس استاد عباسی در مورد جایگاه تکواندو

 

و نتایج مسابقات دوحه و همچنین برنامه های آینده فدراسیون مطالبی را ایراد نمودند و بعد از آن

 

آقای کمالی گزارشی راجع به عملکرد هیئت استان از بدو تأسیس تا کنون دادند و در پایان با جمع

 

آوری اراء آقای هادی کمالی با 16 رإی از 17 رای به عنوان رئیس هیئت تکواندو استان خراسان

 

شمالی به مدت چهار سال انتخاب شدند.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم دی 1385ساعت 7:21  توسط هادی کمالی  |